ساعت اف ای اس سونی جوهر الکترونیکی را به شما معرفی می کند

حالت مطالعه
پنجشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۳ نویسنده | مترجم:
 
ساعت های دارای جوهر الکترونیکی (E-ink) در سال های اخیر به مساله ی بزرگی تبدیل شده اند، اما اخیرا طرفداران آن ها به دلایل نا مشخصی کمتر شده اند. آیا این مساله تغییر خواهد کرد؟ احتمالا. به نظر می رسد که شرکت سونی ژاپن (Sony) مشغول کار بر روی یک ساعت محرمانه ی جوهر الکترونیک، تحت نام سرگرمی های فشن (Fashion Entertainments) بوده است، که در حال حاظر توسط مردم به وسیله ی سایت مکواکی ژاپنی (Makuake) پشتیبانی مالی می شود. به نظر می رسد که سیکو (Seiko) ساعت های جوهر الکترونیکی را با عرضه ی طیف سیکو (Seiko Spectrum) بسیار جالب و گران قیمت آغاز نمود – یک ساعت به شکل دستبند که جوهر الکترونیکی تمام آن را پوشانده بود.
 
بعد ها جوهر الکترونیکی در ساعت های گران تر سیکو مانند کالکشن ای پی دی اکتیو ماتریکس (EPD Active Matrix)، و یا مدل های ارزان تر از برند های ارزان تر مانند فسفر (Phosphor) محبوبیت پیدا کرد. در حالی که چند ماهی هست که اخبار ساعت های جوهر الکترونیکی اف ای اس سونی به عنوان طرح "پروژه ی تاکت – Takt Project" به گوش می رسند، چیزی که امروز تازگی دارد اعلام شرکت سونی برای دومین بار است مبنی بر اینکه سونی بر پشت این ساعت های در حال ورود است که نیاز به پشتیبانی مردمی آن ها رو به پایان است. سونی درباره ی نام "سرگرمی های فشن" بسیار موکد است که ساعت یک ساعت هوشمند نیست، بلکه یک قطعه ی مدرن فشن است که تمامی بدنه و بند آن توان تغییر دارد، با توجه به اینکه ان ها صفحه های انعطاف پذیر جوهر الکترونیک می باشند که می توانند هر چیزی را نشان دهند.

ولاد ساووو (Vlad Savov) ماموریت اف ای اس تلاش و انقلاب در صنعت لباس توسط جوهر الکترونیک می باشد. در حالی که جوهر الکترونیک کاملا تک رنگ است (در حال حاظر)، به نظر می رسد که مدتی است که سونی دیگران در تلاش برای تولید جوهر الکترونیک رنگی بوده اند. اف ای اس طرح ها و کانسپت هایی را نشان داده است که تاثیر بزرگی را بر صنعت مد و لباس به وسیله ی فراهم آوردن امکان تغییر در رنگ های متنوع برای مردم خواهند داشت.
 

ساعت اف ای اس سونی از یک بدنه ی نازک تشکیل شده که اکثر سخت افزار و باطری را در خود نگه می دارد. همچنین یک سنسور حرکتی نیز در آن به جهت تغییر در ساعت قرار گرفته که توسط حرکت شما تغییر می کند. گفته شده که کمپین پشتیبانی بسته شده است، اما دوباره باز گشایی شده تا مردم بیشتری با ساعت اف ای اس سونی در هم آمیزد. اف ای اس گفته که این زمان سنج ها به زودی در سال 2015 برای فروش کلی آماده خواهند شد.

 
به گفته های کمپانی، ساعت اف ای اس سونی به همراه تعدادی صفحه و استایل های بند خواهد بود که بهترین استفاده را از صفحه ی جوهر الکترونیک داشته باشد ، در حقیقت، دیدن اینکه جوهر الکترونیک برای هر دو هم بدنه و هم بند استفاده شده خیلی خوب به نظر می رسد. با توجه به اینکه ساعت اف ای اس سونی توانایی دریافت به روز رسانی و/یا طرح های ساخته شده توسط مصرف کننده را خواهد داشت خیلی امتیاز جالبیست.

خیلی ها به دلایل بسیاری هم اکنون نیز طرفدار جوهر الکترونیک هستند که توسط ساعت ساز ها مورد توجه قرار گرفته است. اولین ساعت درست او حسابی هوشمند، پبل (Pebble)، این را ایده ی خوبی دانسته که از جوهر الکترونیکی استفاده کند، اما ما چیز های زیادی پس از آن ندیدیم. در حالی که جوهر الکترونیکی محدودیت ها و کاستی های خود را دارد، تحقیق و گسترش بیشتر در این طرح ها آن را خیلی بهبود خواهند داد
.
جوهر الکترونیک هم اکنون در شفافی و مصرف باطری به نحوی پیشتاز است. با توجه به گسترش های بیشتر ما شاید بتوانیم سرعت بیشتری در باز نشانی، و همچنین رنگ را در آن ها داشته باشیم که در مقایسه با صفحه های ال سی دی (LCD Screens) و یا او ال ای دی (OLED Screens) می توانند صنعت را متحول کنند. سونی نیز همچنین با جوهر های الکترونیکی بیگانه نیست با توجه به اینکه چندی قبل آن ها اولین کتابخوان جوهر الکترونی را عرضه کردند
 
 
ساعت اف ای اس سونی هم اکنون برای قیمت 19,800 ین ژاپن (حدود 167 دلار آمریکا) هدف دارد که قیمت بدی هم نیست. امید واریم که هرچه زودتر بتوانیم این تکنولوژی ها را در دست داشته باشیم.
 
*کیفیت های مختلف ویدیو در گالری فیلم و عکس، بخش اخبار و رویداد های ساعت، با نام همین خبر موجود هستند.
ساعت اف ای اس سونی جوهر الکترونیکی را به شما معرفی می کند
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم