نسخه ی محدود ساعت جی پی اس استرون سیکو، در طرح جیوجیارو

حالت مطالعه
پنجشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۳ نویسنده | مترجم:


در گذشته ما در ایران تایمر ساعت های بسیاری که نه تنها هوشمند بودند بلکه با GPS کنترل می شدند را پوشش دادیم. یکی از مدل های بسیار مهم – و در حقیقت ایجاد کننده ی یک روش ساعت سازی – خط استرون در سیکو می باشد (Astron by Seiko).

برای سال 2015، به همراه 6 مدل جدید غیر محدود، خط کرونوگراف توسط نسخه ی محدود سیکو خورشیدی استرون جی پی اس (Seiko Astron Solar GPS Chronograph) که توسط طرح جیوجیارو (Giugiaro Design) شکل گرفته، گسترش یافته است.نام طراحی جیو جیارو (Giugiaro Design)، و یا جیورگتو جیوجیارو (Giorgetto Giugiaro) شاید برای کسانی که نه تنها به ساعت بلکه به ماشین ها علاقه دارند آشنا باشد، او ماشین هایی را مانند Audi 80, BMW M1, Lancia Delta, Bugatti EB118 و بسیاری دیگر طراحی کرده است. البته او تنها یک طراح ساعت نیست بلکه یک طراح صنعتی نیز می باشد. اولین کار او با سیکو در سال 1983 در اولین کرونوگراف آنالوگ کوارتز بود – مدل هایی که در زیر مشاهده می کنید.

دیدن اینکه تا چه اندازه طراحی و نو آوری در سه قرن گذشته پیش آمده اند جالب است. در میان عناصر مهمتر طراحی نسخه ی محدود جیوجیارو، سیکو بهبود خوانایی را به لطف نوشتار منحصر به فرد استفاده شده متذکر می شود – استرون های جی پی ای دیگر سیکو از اعداد چند ظلعی استفاده می کنند. زیر صفحه و دسته های ثانیه های مرکزی از یک سبز پر رنگ هستند که باعث می شود تا بتوان در حالی که اعداد بزرگتر عربی در سفید به بزرگی در صفحه مشخص هستند حروف و اعداد کوچک بهتر را تمییز داد.خیلی ها شاید بر این باور باشند که طرح های نسخه ی محدود جیو جیارو برازنده ی سیکو استرون که یک حس "پیشرفتگی" در آن به چشم می خورد نباشد. اما خوانایی در کل بهبود یافته است.
این نسخه ی محدود 5000  قطعه ای به همراه یک بند سیاه چرم کروکودیل  - به همراه یک خط قرمز و یک دوخت سبز – سفید - قرمز – به همراه دستبند "روکش مشکی سخت" تیتانیم به همراه سرامیک سفید، که با طرح کلی بدنه در 44.6 میلی متر همخوانی دارد.طرح جیوجیارو پشت بدنه را نیز با شکل دادن به ظاهر 6 رشته ی المینیومی - که معمولا در خودرو های ورزشی ایتالیایی دیده می شود - تغییر داده است. در زیر پشت بدنه ی سرامیکی و در داخل بدنه ی تیتانیمی ضد آب تا 100 متر، همان موتور 8X82 قرار دارد که عرضه ی آن را در کرونوگراف سال پیش دیدیم، که ویژگی های بسیاری را از جمله شارز خورشیدی از طریق صفحه، تقویم همیشگی، به همراه توان هماهنگ سازی با جی پی اس برای گفتن زمان دقیق با دقت ساعت ها اتمی باشد.در اینجا ذکر می کنیم که به همراه این نسخه ی جدید محدود، سیکو همچنین شش مدل جدید نا محدود کرونوگراف اجی پی اس خورشیدی استرون را (همانگونه که در تصویر مشاهده می کنید) معرفی نموده است. دو تا از آن ها در بدنه ی تیتانیمی به همراه چرم کروکودیل، سه تا در استیل ضد زنگ به همراه دستبندهایی سامل بخشهایی در سرامیک، و نسخه ی نهایی تماما در استیل ضد زنگ می باشد. این به وضوح بیان می دارد که سیکو به تکنولوژی استرون تاهد پیدا کرده است، به آن جهت که آن را در شکل ها و طرح های مختلف ساخته اند تا سلایق مختلف از سراسر دنیا را به خود جلب کند.

نسخه ی محدود کرونوگراف استرون سیکو طراحی شده توسط جیوجیارو با قیمت $3,400 در اطراف ماه ژوئن، به همراه شش نسخه ی دیگر موجود خواهد بود.
 

نسخه ی محدود ساعت جی پی اس استرون سیکو، در طرح جیوجیارو
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم