معرفی "ساعت جهانی UNICEF" (World Time UNICEF) توسط مونت بلانک

حالت مطالعه
ﺳﻪشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۶ نویسنده | مترجم:

معرفی "ساعت جهانی UNICEF" (World Time UNICEF) توسط مونت بلانک

 

این ساعت مونت بلانک با قیمت به نسبت اقتصادی به عنوان عضوی از یک کلکسیون برای جمع آوری اعانه برای UNICEF معرفی شد. پس از پرداخت بیش از 10 میلیون دلار از زمان شراکت آن با خیریه کودکان سازمان ملل در سال 2004 تا کنون، مونت بلانک قرار است 1.5 میلیون دلار دیگه در سال 2018 پس از اتمام تولید کلکسیون ویژه UNICEF به این خیریه کمک نماید.

نام کامل این ساعت هریتِج اِسپریت اُربیس تِراروم لاتین یونیسِف (Heritage Spirit Orbis Terrarum Latin UNICEF) بوده که در سه نسخه با زبان‌های چاپ شده برروی صفحه که برای ملل مختلف در نظر گرفته شده است ارائه میگردد. نسخه عمومی آن با درج نام شهرها برروی صفحه به زبان انگلیسی، نسخه آسیایی آن به زبان چینی و نسخه کشورهای عرب زبان آن به زبان عربی طراحی شده است. درست است که نام نسخه‌های ارائه شده با زبان مندرج برروی آن همخوانی خوبی ندارد، اما مونت بلانک بازار مشتریان خود را در ارائه این سه نسخه در نظر داشته و مطابق با آن نسخه ها را نام گذاری و زبان آن‌ها را انتخاب نموده است.

 

برخلاف طراحی ساعتهای جهانی معمولی که شهر پاریس را به عنوان منطقه زمانی GMT +1 چاپ میکنند، این ساعت شهر ژنو را که مقر خیریه UNICEF است به عنوان این منطقه زمانی مشخص نموده است.

 

هر نسخه محدود به 500 عدد بوده که البته به غیر از چاپ صفحه ساعت، در سایر موارد کاملا یکسان می‌باشند. قلب تپنده این ساعت موتور MB29.20، یک موتور اتوماتیک بر مبنای ETA 2892 به همراه یک ماژول ساعت جهانی برروی آن است.

دکمه‌ای که در موقعیت ساعت 8 تعبیه شده صفحه ساعت جهانی را یک ساعت به جلو چرخانده تا به ساعت اجازه نمایش 24 موقعیت زمانی متعارف را بدهد. یک دیسک رنگی از جنس سفایر برروی قاره‌ها نمایان کننده روز و شب نشان می‌دهد کدام منطقه زیر سایه شب به سر می‌برند.

 

استیلِ قاب 41 میلیمتر قطر 11.99 میلیمتر ارتفاع دارد. در قسمت پشتی شیشه پشت ساعت که از جنس سفایر می‌باشد لوگوی UNICEF چاپ شده است.

قیمت:

هر سه نسخه Heritage Spirit Orbis Terrarum UNICEF قیمتی در حدود 5600 یا 8900 دلار آمریکایی داشته که کمتر از 10 درصد بالاتر از قیمت خرده فروشی نسخه‌های معمولی هستند. رفرنس‌های این سه نسخه نیز به صورت زیر می‌باشد.

نسخه آسیایی: ref. 116534

نسخه لاتین: ref. 116533

نسخه آسیایی: ref. 116532

معرفی "ساعت جهانی UNICEF" (World Time UNICEF) توسط مونت بلانک
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم