معرفی ساعت کرونوگراف فردریک در بازل‌ورد

حالت مطالعه
یکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ نویسنده | مترجم:

معرفی ساعت کرونوگراف فردریک در بازل‌ورد

 

 

این ساعت یکی از شاهکارهای برند فردریک است که طراحی و ساخت آن از ابتدا و تماما توسط این برند انجام شده. مهمتر از همه اینکه این ساعت کرونوگراف از نوع بی وقفه که تمامی قطعات آن ساخت همین برند است (بر خلاف عموم ساعت‌ها که قطعات آن بویژه موتور ساعت ترکیبی از تولیدات چند برند است) با قیمتی معادل 3695 یورو عرضه می‌شود. بله درست شنیدید، ساعتی با قطعات اورجینال به همراه کرنوگراف بی‌وقفه با قیمتی کمتر از 4000 یورو.

 

 

 

کارکرد کرنوگراف بی‌وقفه

ساعت FC-760 با الهام از کرنوگراف بی‌وقفه از سال 1930 و یک ذوق هنری برای قدم فرا نهادن از ساخت کرنوگراف‌های معمول است. کارکرد کرنوگراف عادی به این شکل است که مانند یک زمانسنج برای اندازه‌گیری فاصله‌های زمانی انجام می‌شود. اما قابلیت بی‌وقفه بودن آن به این معناست که کاربر قادر به سنجش زمان بدون نیاز به توقف و ریست نمودن آن به عدد صفر خواهد بود. این قابلیت مناسب سنجشِ زمانِ وقایع، در مسابقات است.

 

 

ثبت اختراع چرخ ستاره‌ای

یکی از مهمترین مشخصه‌های کیفیت در کرنوگراف، چرخ دنده ستونی آن است که برای کنترل سه عملکرد "شروع، توقف و ریست" کرنوگراف به کار می‌رود. در حالت عادی این چرخ چندین ستون دارد در حالی که ساعت FC-760 فارق از این سنت بوده و ستون‌های ستاره شکل دارد. به کمک این چرخ ستاره‌ای و بازوی کنترل‌کننده آن که متصل به دکمه‌های کناری ساعت است، کنترل عملکرد کرنوگراف به سادگی و نرمی فوق‌العاده‌ای انجام می‌شود.

 

 

توسعه هوشمند

تیم متخصصین فردریک کنستانت با تلاش بلندپروازانه خود در ساخت یکی از پیچیده‌ترین قابلیت‌های ساعت بی‌وقفه سعی در فتح قله‌های بلندتر در دنیای ساخت ساعت نموده و برای ساخت این ساعت حین پروسه طراحی، ترسیم، ساخت نمونه آزمایشی و در نهایت نمونه نهایی، با علم هندسه و فیزیک دست به گریبان شده اند.

 

 

ریست مستقیم

فشردن دکمه مقابل ساعت 4، کرنوگراف را مجدد از صفر آغاز می‌نماید. هنگام فشردن این دکمه، سه مرحله به سرعت انجام می‌شود. ابتدا کلاج رها شده، سپس کرنوگراف با ضربه یک چکش کوچک، به موقعیت صفر باز می‌گردد. و در نهایت با برداشتن دست از روی دکمه، کلاج مجددا به حالت خود بازگشته و کرنوگراف مجددا شروع به حرکت می‌کند.

 

 

جوهره طراحی فردریک کنستانت

دو نسخه در این سری از ساعت معرفی شده اند. یکی با ظاهری عادی با صفحه نقره ای یا خاکستری تیره و دیگری با ظاهر کلاسیک با صفحه نقره‌ای زیروروکاری شده. هر دو نسخه‌ها با قاب استیل ضد زنگار و یا استیل رزگلد عرضه می‌شوند. سه شمارشگر در موقعیت‌های ساعت 3، 6 و 9 قرار داشته که به ترتیب نشانگر کرنومتر 30 دقیقه ای، تاریخ و ثانیه کوچک هستند.

 

معرفی ساعت کرونوگراف فردریک در بازل‌ورد
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم