میلیونر رولکس، هَری بورِر در 89 سالگی چشم از جهان فروبست

حالت مطالعه
دوشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۶ نویسنده | مترجم:

میلیونر رولکس، هَری بورِر در 89 سالگی چشم از جهان فروبست

 

هری بورِر (Harry Borer) وارث ریاست رولکس در شهر بییَن (Bienne) در سال 1967 در اوج بحرانی بود که بواسطه اختراع کوارتز در دنیای ساعت روی داده، بود. بورِر با این وجود به ساخت ساعت‌های مکانیکی ادامه داد و قبل از فروش کمپانی به رولکسِ ژِنِو(Rolex Geneva)، رولکس را به قدرت امروزش در دنیای ساعت رساند. ایشان هفته گذشته در ژنو دیده از جهان فروبست.

در بیشتر طول زندگی کمپانی‌ای که هری بورر اداره می‌نمود، مستقل از رولکس ژنو بود، اگرچه رولکس بییِل (Rolex Biel) کارگاه موتور سازی کاملا متعلق به خانواده بورِر بود. نتیجه یک رابطه تاریخی که 80 سال ادامه یافت.

 

در قرم بیستم، زمانی که پایه‌گذار رولکس، هانس ویلدورف (Hans Wilsdorf) برای شرکت خود موتور ساعت می‌خواست روی به جد هری بورِر آقای ژان اِگلر (Jean Aegler) کسی که اولین موتور ساعت اتوماتیک رولکس را طراحی نمود آورد. در نهایت شرکت اِگلر اس اِی (Aegler S.A) به کارگاه رولکس اس اِی (Manufacturer des Montres Roles S.A.) تغییر نام داد.

پس از مرگ ویلدورف که فرزندی نداشت، زمانی که رولکس ژِنِو به موسسه خیریه منتقل می‌گردید، کارخانه موتورسازی توسط اِمیل بورِر تصاحب شده که داماد آقای اِگلر و پدر هری بورِر بود.

برای دهه های متمادی، تشکیلات مذکور که با نام رولکس بیِل (Rolex Biel) شناخته شده بود تنها تامین کننده موتورهای رولکس ژنِو بوده که تمامی کارهای دیگر مانند تولید قطعات خارجی، طراحی، بازاریابی و سرهم بندی قطعات را نیز انجام میداد. در طول دهه ها رولکس بیِل صاحب علامت تجاری "رولکس" بوده که نشاندهنده طبیعت جدایی ناپذیر این دو شرکت بوده است.

در سال 2001 بورِر بازنشسته شده و شرکت را به دخترش فرانزیسکا (Franziska) و ریاست آن را به پسر پزشکش، دنیل (Daniel) سپرد. یکسال بعد فرانزیسکا تصمیم به واگذاری زمام شرکت نموده و شرکت را به سرنوشت کنونی شرکت نزدیک تر نمود. ادغام شرکت، با شرکت رولکس ژِنِو.

این اتفاق در سال 2004 در حالی روی داده و همزمان با تصاحب شرکت توسط رولکس ژِنِو، هری بورِر را در لیست پولدارترین افراد سوئیس قرار داد. البته با این حال آقای بورِر همچنان مرد فروتن و سخاوتمندی باقی ماند. امروز دنیِل بورِر به طبابت خود ادامه داده و فرَنزیسکا بورِر ریاست موسسه خیریه خانوادگی را به عهده دارد.

میلیونر رولکس، هَری بورِر در 89 سالگی چشم از جهان فروبست
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم