5 ساعت نمادین از ذهن جرالد جنتا (Gerald Genta)

حالت مطالعه
چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷ نویسنده | مترجم:

طراح افسانه ای ساعت، جرالد جنتا (1931-2011) در طول زندگی حرفه ای خود برخی از نمادین ترین مدل ها را در دنیای ساعت خلق کرده است، با برندهایی از امگا تا آئودمارس پیژه و IWC کار کرده و در نهایت یک برند مستقل (که اکنون در بولگاری، یکی دیگر از مشتریان او، ادغام شده است) ایجاد کرده است و ساعت هایی را با نام خود تولید کرده است. اینکه ساعت های او به نماد برندهای خود تبدیل شدند و به عنوان سبک های محبوب ساعت باقی ماندند، گواهی بر تأثیر و نفوذ طراحی های اوست. در ذیل، ما به برخی از مهم ترین آفریده های او نگاهی می اندازیم.

1. رویال اوک آئودمارس پیژه (Audemars Piguet Royal Oak)

جنتا طرح خود برای رویال اوک را در سال 1970 به آئودمارس پیژه ارائه داد. جنتا با الهام گرفتن از کلاه کاسکت قدیمی یک راننده که با هشت عدد پیچ به لباسش وصل شده بود، این طرح را در یک شب کشید. این طرح به طراحی ساعت به شکل هشت وجهی با هشت پیچ روی قاب تبدیل شد. طرح هشت وجهی حتی در جدیدترین ورژن های این ساعت، از قبیل رویال اوک آفشور، که در سال 1993 عرضه شد، و رویال اوک آفشور درایور که در سال 2013 عرضه شد، باقی مانده است.

 

2. بولگاری بولگاری (Bulgari Bulgari)

الهام بخش بولگاری بولگاری یک سکۀ باستانی رومی بود که روی آن تمثال یک امپراطور با نوشته های حکاکی شده ای، احاطه شده است. جنتا این عنصر طراحی را در قاب ساعت به کار برد که دو کلمۀ «Bulgari» که نام مدل را تشکیل می دهند در آن حک شده است. شکل استوانه ای قاب همچنین تحت تأثیر روم باستان است، به ویژه ستون های معابد رومی. بولگاری بولگاری، در طی 36 سال زندگی خود، تنها تحت تغییرات کوچکی از قبیل تغییر از موتور کوارتز به موتور مکانیکی، و تغییر اندازه برای تناسب با سلیقه های مدرن قرار گرفته است. بولگاری یک نسخۀ مدرن از بولگاری بولگاری را در سال 2018 ارائه داده است.

 

3. IWC Ingenieur

جنتا همچنین مسئول اختراع مجدد IWC Ingenieur می باشد. مدل Ingenieur SL که در سال 1976 ارائه شد، شامل اضافه کردن 5 پیچ قابل مشاهده به قاب ساعت بود (شبیه پیچ های قاب رویال اوک). این عنصر به عنوان بخشی از طرح ingenieur باقی ماند که روی IWC Ingenieur Double Chronograph Titanium,نیز دیده میشود.

 

4. صورت فلکی امگا (Omega Constellation)

جنتا همچنین برای طراحی چندین مدل در خط صورت فلکی امگا شهرت دارد. سری صورت فلکی امگا تا به امروز ادامه دارد، که شامل این ورژن جدید با قاب طلایی می باشد.

 

5. پاتک فیلیپ نائوتیلوس (Patek Philippe Nautilus)

پاتک فیلیپ نائوتیلوس یکی دیگر از طراحی های اصلی جنتاست. جنتا با دانستن اینکه خانوادۀ اشترن دریانوردان پرشوری هستند، در سال 1974 نائوتیلوس را به عنوان یک ساعت اسپرت با قابی شبیه دریچۀ کشتی طراحی کرد. جنتا همچنین مدل بیضی طلایی را در سال 1968 برای پاتک فیلیپ طراحی کرد. پاتک فیلیپ نائوتیلوس به عنوان یکی از محبوب ترین ساعت های نمادین تجملی معروف است.

 

5 ساعت نمادین از ذهن جرالد جنتا (Gerald Genta)
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم