ساعت های تاکر دی Tockr D

حالت مطالعه
شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ نویسنده | مترجم:

ساعت های تاکر دی – دی سی 47 (Tockr D-Day C-47) ساخته شده از اجزاء هواپیمای نجات یافتۀ جنگ جهانی دوم
در کنار برخی سالگردهایی که توسط دنیای ساعت در سال 2019 گرامی داشته می شود، امسال هفتاد و پنجمین سالگرد حملۀ دی – دی (D-Day) نرماندی است که موج جنگ جهانی دوم را در سال 1944 برگرداند. و آن تاکر (Tockr) تگزاسی بود که چالش ساخت یک ساعت بسیار خاص را به احترام این نقطۀ عطف در تاریخ نظامی آمریکا به عهده گرفت. اینجا آنچه که لازم است شما در مورد نسخۀ محدود دی-دی سی-47 و آنچه که آن را از مجموعۀ ساعت های امروزی الهام گرفته از ارتش مجزا می سازد، ارائه شده است. 
tockr_d-day

این ساعت ها حاصل همکاری بین تاکر، یک برند بوتیکی ساعت های هوانوردی که در سال 2017 در آستین تگزاس توسط آستین ایوی (Austin Ivey) نوۀ یک خلبان جنگ جهانی دوم، بنیانگذاری شد، و نیروی هوایی یادبود (CAF)، یک سازمان غیرانتفاعی در دالاس که خود را وقف حفظ تاریخ هوانوردی آمریکا نموده است، می باشد. CAF پروژه ای را برای بازسازی هواپیمای جنگی تاریخی c-47 آغاز کرده است. نام این پروژه That’s all brother (همه اش همین است برادر) است که ماموریت معروف دی – دی را هدایت کرد و آن را به شرایط آماده برای پرواز بازگرداند. این فرایند شامل حذف قسمت های آلومنیومی آسیب زنندۀ هواپیما و جایگزین کردن آنها است، نه صرفاً حذف این ماده. CAF به تاکر رسید که قبلاً هم ساعت های مدل خلبانی بر اساس C-47 تولید کرده بود، هواپیمایی که پدر بزرگ ایوی واقعاً در جنگ جهانی دوم با آن پرواز کرده بود. این شرکت ساعت سازی قسمت های آسیب دیدۀ آلومنیومی را در صفحه های ساعت به کار برد، و می توان گفت که بقیه اش، تاریخ است. 
tockr_d-day این ساعت که در سوییس مونتاژل و در ایالات متحده توسط طراح خبرۀ ساعت، امانوئل گیت (Emmanuel Gueit) طراحی می شود، در قاب های کوسن شکل 42 میلی متر از استیل ضدزنگ عرضه می شوند و دارای یک موتور سوئیسی خودکار ETA-2834 A6 می باشد که برای 40 ساعت ذخیرۀ نیرو دارد. صفحۀ ساعت زیر کریسال های یاقوت کبود غیر براق قرار دارد، با سایه هایی از قهوه ای و سبز ارتشی. هر صفحه از نظر میزان کهنگی و هوازدگی منحصربفرد است و به سه سبک تقسیم شده است: «تمیز» با کمترین میزان کهنگی قابل مشاهده، «نقش دار» با یک طیف متوسط، و «کهنه» که می تواند به شدت کهنه و هوازده، خراش دار و ترک خورده، با قسمت های بزرگ آلومنیوم باشد. صفحه ها همگی اعداد را به سبک ارتشی و عقربه ها را با پوششی از موارد براق نشان می دهند و یک پنجرۀ تقویم روی ساعت 3 دارند. 
 
در پشت قاب استیل هر ساعت عبارت «That’s All Brother»    و شماره سریال ساعت حک شده است. هر ساعت با دو بند عرضه می شود که به سادگی قابل تعویض هستند: یکی از جنس برزنت زیتونی و دیگر چرمی.
tockr_d-day

 

ساعت های تاکر دی Tockr D
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم