تولید ساعت ال پریمرو A386 زنیت و فیلیپس

حالت مطالعه
شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۸ نویسنده | مترجم:

زنیت و فیلیپس برای تولید ساعت ال پریمرو A386 مشارکت می کنند

امسال، زنیت پنجاهمین سالگرد کرونوگراف ال پریمرو (EL Primero) را جشن می گیرد، و برای پوشش این نقطۀ عطف بزرگ، با فیلیپس، همراه با باکس و راسو (Bacs & Russo) مشارکت کرده است تا یک ساعت منحصربفرد را برای امور خیریه تولید کند و به حراج بگذارد. این ساعت مچی جدید اولین و تنها ال پریمرو A386 است که از جنس پلاتینیوم تولید می شود. این ساعت به منظور گرامیداشت ابداع کرونوگراف اتوماتیک که برای اولین بار در سال 1969 عرضه شد، تولید می شود.

 

اندازۀ واقعی این ساعت برای طرفداران ال پریمرو آَشناست، با گوشوارک های دراز، دکمه های سادۀ کرونو، و تاج محکم زنیت که از صفحۀ روشن آن بیرون می زند. این اولین ساعت زنیت است که از سنگ لاجورد برای صفحه استفاده می کند. لاجورد یک سنگ آبی زیبا با رگه های طلایی است. این مادۀ خاص نقش اصلی را در سبک کلاسیک A386 بازی می کند. این ساعت دارای مقیاس تاکی متر خارجی، شاخص های ساعت لومری، پنجرۀ تقویم روی ساعت 4:30، و صفحه های کوچکی برای ثانیه شمار، شمارشگر سی دقیقه ای، و شمارشگر 12 ساعتی می باشد. شمارشگر 12 ساعت در مقایسه با دو صفحۀ دیگر کمی کوچکتر است، و فاقد ویژگی همپوشانی معمول در A386 می باشد. این امر به احتمال زیاد به حاطر شکنندگی لاجورد و نیاز به استحکام ساختاری بیشتر صفحه است. اما این طرح یک عنصر منحصربفرد زیبایی شناختی نیز به ساعت داده است.

دو عقربۀ اسپرت لومری رنگ ساعت را روی صفحه نشان می دهند، که هردو با ثانیه شمار کرونوگراف با نوک مربعی تکمیل شده اند. نیروی لازم برای این عقربه ها توسط کالیبر مدرن و اتوماتیک ال پریمرو 400 تأمین می شود: موتوری با ذخیرۀ نیروی 50 ساعتی با فرکانس 36000 VPH. این موتور از پشت قاب ساعت قابل مشاهده است. عبارت «1969-2019» در پشت قاب حک شده است که مشارکت با فیلیپس را خاطر نشان می کند.

Zenith and Phillips  A386

به طور کلی، این ساعت، کاملاً منحصربفرد است. از استفاده از لاجورد برای صفحه و پلاتینیوم برای قاب گرفته تا تولید شدن در یکی از سبک های اسپرت نمادین، یعنی سبک ال پریمرو A386. استفاده از تمامی این خصوصیات در کنار هم در یک ساعت، نامعمول است.

Zenith and Phillips  A386

 

تولید ساعت ال پریمرو A386 زنیت و فیلیپس
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم