فواید و معایب بندهای چرمی و لاستیکی

حالت مطالعه
دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۸ نویسنده | مترجم:

فواید و معایب بندهای چرمی، پلاستیکی
درست است که تصمیم درباره نوع بند ساعت اصولا یک سلیقه شخصی است، اما به هر حال فاکتورهایی وجود دارند که می توانند روی تصمیم شما اثر بگذارند. این عوامل عبارتند از اقلیمی که در آن زندگی می کنید، دما، میزان فعالیت و یا فعالیت های آبی و ... 
چرم:
پوشیدن بندهای چرمی کار ساده ای است و می توانید آن ها را در انواع بافت ها و رنگ ها تهیه کنید. چرم انواع مختلفی دارد از جمله چرم گوساله، شترمرغ، کروکودیل، سوسمار، مار و خیلی انواع دیگر. عموما بندهای چرمی را می توانید به راحتی در دمای معمولی و نه خیلی داغ یا سرد نگه داری کنید؛ برای این کار نیاز به یک دستمال و یک شوینده معمولی دارید. اما در رطوبت و حرارت بالا، این بندها معمولا کمی با مچ دست می چسبند.

leather-vs-rubber

پلاستیک :
ساعت های بند پلاستیکی
بهترین انتخاب برای کسانی است که با آب زیاد سر و کار دارند. پلاستیک مقاومت خوبی در برابر اکثر عوامل بیرونی دارد، به طوری که آب آسیبی به آن نمی زند و بدون آن که به مچ دست بچسبد، فورا خشک می شود. عموما، این جنس خیلی رنگ و رو رفته نمی شود. به علاوه، خیلی از ساعت ها با جنس پلاستیکی ترکیبی از پلی کربنات و مواد دیگر هستند که آن ها را در برابر خشکی یا شکننده شدن محافظت می کنند. 
بندهای پلاستیکی در انواع جنس ها موجود هستند. برای اکثر افراد، محبوب ترین جنس بند پلاستیکی برای استفاده در بیرون نوعی ماده بافته شده است که برگرفته از ساعت NATO می باشد. این بندها که گاها بندهای نظامی نامیده می شوند ریشه شان به اوائل دهه 70 میلادی بازمی گردد زمانی که سربازان بریتانیایی از بندهای نایلونی به شدت بادوام استفاده می کردند. این بندها به راحتی تمیز می شدند و قیمت ارزانی هم داشنند. بندهای NATO به راحتی قابل تعویض بوده و اکثرا به راحتی در جای تعبیه شده برای بند ساعت جا می افتند. این بندها خیلی بادوام و کاربردی هستند چرا که زود خشک می شوند، به مچ دست نمی چسبند، و برای استهلاک شدید طراحی شده اند.
 

 

فواید و معایب بندهای چرمی و لاستیکی
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم