«لولز»: آخرین ساعت دوزمانۀ هنری الکساندر شوروخوف

حالت مطالعه
چهارشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۸ نویسنده | مترجم:

از روسیه با «لولز»: آخرین ساعت دوزمانۀ هنری الکساندر شوروخوف

ساعت ساز مستقل مسکویی، الکساندر شوروخوف (Alexander Shorokhoff) برند ساعت گمنام خود را در سال 2003 در باواریا بنیانگذاری گرد. از آن زمان او با ساعت های متمایز رنگی و هنری خود که بسیاری از آنها از نقاشی های انتزاعی روسی الهام گرفته بودند، در میان مجموعه داران ساعت جایگاه ویژه ای یافت. جدیدترین ساعت چشمگیر شوروخوف یک مدل دوزمانه است که لولز (Levels) نام دارد – به خاطر صفحۀ چندسطحی که برای نمایش زمان محلی و زمان منطقه روی صفحه های جدا طراحی شده است. 

“Levels”: Alexander Shorokhoff

ساعت لولز نمایشگرهای سه بعدی منطقۀ زمانی خود را با استفاده از دو موتور خودکار ETA 2671  برای هر منطقۀ زمانی به دست می آورد. صفحۀ موجدار آبی رنگ دارای دو صفحۀ کوچک است – یکی برای زمان محلی در سمت راست، در سطحی بالاتر، و دیگری برای زمان منطقه در سمت راست، در سطح پایین تر – که هر یک نزدیک یک تاج قرار گرفته اند که استفاده کننده از ساعت می تواند برای تنظیم نمایشگر از آن استفاده کند. مرز بین این سطوح توسط نقاشی های دایره ای و نیم دایره ای رزگلد در سطوح مختلف مشخص می شود. 

“Levels”: Alexander Shorokhoff

عقربه های متمایز تزئینی روی هر صفحه از برنج ساخته شده اند، و شوروخوف یک رنگ درخشان متفاوت روی هر یک به کار برده است: نارنجی روی صفحۀ زمان منطقه، و سبز روی صفحۀ زمان محلی. یک نوار غیرمتمرکز چند رنگ صفحه را به دو قسمت تقسیم می کند، در حالی که سایر قطعه های هنری شوروخوف را خاطرنشان می کند، و در سمت چپ، یک پل کوچک رزگلد به صورت عمودی با پیچ های رزگلد قرار گرفته است. 

قاب استیل ضدزنگ لولز دارای جلای آینه ای است و 5/46 میلی متر قطر و 5/12 میلی متر ضخامت دارد. دو سنگفرش در پشت قاب موتورهای اتوماتیک را نمایان می سازند که هر یک دارای 25 قطعه جواهر بوده و تا 42 ساعت نیرو ذخیره می کنند. این ساعت که روی یک بند از جنس چرم شترمرغ اصل قرار دارد، تنها در 99 عدد تولید شده است.

 

«لولز»: آخرین ساعت دوزمانۀ هنری الکساندر شوروخوف
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم