توسعه و پیشرفت ساعت‌های مچی مردانه

حالت مطالعه
چهارشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۹ نویسنده | مترجم:

توسعه و پیشرفت ساعت‌های مچی مردانه: راهنمای دهه به دهه

جنگ جهانی اول مصادف با موفقیت ساعت مچی بود. در هر دهه، طراحی‌های جدید و حیرت‌انگیزی مطرح می‌شود. از آرشیو WatchTime، از ابتدای قرن بسیتم تا به حال، به موارد برجسته می‌پردازیم.

دهه 1910

بسیاری از سربازان در جنگ جهانی اول، ساعت مچی را که به سرعت قابل خواندن باشد به ساعتی که در جیب ژاکت قرار داده می‌شد، ترجیح می‌دادند. یکی از نتایج این موضوع فرارگیر شدن ساعت مچی در میان مردان، پس از اتمام جنگ بود. مردانی که این نوع ساعت‌ها را زنانه می‌پنداشتند. ساعت‌های مچی که مردان در خط مقدم به دست می‌کردند، دارای یک محافظ بود.

دهه 1920

ساعت‌های مچی به عنوان یک ژانر در دهه 1920 ظهور کرد. لوئیز کارتیه یکی از پیشروها در این دهه بود. او ساعت Cartier Tank را در سال 1917 طراحی کرد که در سال 1919 تولید شد. در سال 1921 نیز Cartier Tank Cintre به بازار عرضه شد.

دهه 1930

سبک Art Deco در طراحی ساعت مچی نیز تأثیرگذار بود. ساعت‌های این سبک دارای صفحه مستطیلی بودند.

دهه 1940

با گسترش جنگ جهانی دوم، نیروهای نظامی دوباره بر طراحی ساعت تأثیر زیادی گذاشتند. در این دهه، ساعت‌های خلبانی بسیار گسترش پیدا کرد. ساعت Big Pilot’s Watch یکی از این ساعت‌ها بود که IWC برای نیروهای هوایی آلمان‌ها در سال 1940 طراحی کرد.

دهه 1950

کمتر ساعتی به اندازه ساعت Submariner رولکس، بر دنیای ساعت تأثیر گذاشت. یک ساعت اسپرت که شاید بیشترین کپی در طول تاریخ از روی این ساعت زده شده است.

دهه 1960

دهه 60، دوره فضای بیرونی بود. معروف‌ترین ساعت‌های این دوره ساعت Omega’s Speedmaster Professional بود که برای اولین بار در ماه پوشیده شد (عملیات آپولو 11).

دهه 1970

در دهه 1970، ساعت‌های کوارتز بر دنیا حکمرانی می‌کردند. ساعت‌های دیجیتال این شرکت اولین بار با LED قرمز رنگ و بعد از آن بر روی LCD عرضه شد. ساعت Chronosplit شرکت Heuer در سال 1975، هر دو صفحه را با خود داشت.

دهه 1980

در این دهه به لطف سواچ میلیون‌ها انسان ساعت را نه تنها برای خواندن زمان بله برای تفریح نیز می‌خریدند. در این سال‌ها سواچ، ساعت‌ها را با رنگ‎های مختلف و به صوت پلاستیکی به بازار عرضه می‌کرد.

دهه 1990

رنساسن ساعت‌های مکانیکی از دهه 190 بود. در این دهه فناوری‌های هورولوژی در مرکز توجه بود. البته نوآوری‌هایی در طراحی نیز دیده می‌شد. برای نمونه می‌توان به ساعت اشاره Lange 1 نمود.

دهه 2000

به ندرت ساعتی در این دهه به موفقیت ساعت Big Bang شرکت Hublot برسد. تم این ساعت، ترکیبی از مصالح مختلف بود.

دهه 2010

روند برای نشان دادن داخل ساعت در اوایل دهه 2000 شروع شد. ولی بعد از سال 2010 این موضوع گسترش بیشتری پیدا کرد. Richar Mille از پیشروهای این نوع ساعت است.

توسعه و پیشرفت ساعت‌های مچی مردانه
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم