Rolex GMT-Master II (Pepsi)

حالت مطالعه
چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۹ نویسنده | مترجم:

یک بررسی عملی از Rolex GMT-Master II (Pepsi)

کوکا یا پپسی؟ موضوعی که اهمیت دارد مزه است. ولی برای Rolex GMT-Master فقط یک جواب درست وجود دارد. اگرچه این تولید کننده یک مدل ساعت با زه قرمز و مشکی با نام Coke عرضه کرد، ولی اولین ساعت GMT-Master 24 ساعته در سال 1955 با رنگ قرمز آبی و با نام مستعار Pepsi عرضه شد.

در ابتدا رنگ‌ها برای تمایز بین روز و شب منطقه زمانی دوم استفاده می‌شد. این ویژگی‌ها به علت درخواست‌های خطوط هوایی Pan American ایجاد شده بود. با افزایش خطوط هوایی و سفرهای بین‌الملل، نیاز به ساعت مجهز به منطقه زمانی دوم نیز زیاد شد. به علاوه این ساعت‌ها خوانایی لازم را داشتند. همین موضوع باعث محبوبیت ساعت‌های GMT-Master شده.

تا سال 2007، رولکس از پپسی استفاده کرد اما با آمدن زه سرامیکی، حذف پپسی ضروری به نظر می‌رسید. در آن زمان استفاده از ره دو رنگ در سرامیک غیر ممکن بود. در سال 2013، این مشکل حل شد و اولین ساعت سرامیکی دو رنگه به بازار عرضه شد. ساعتی که در این سال عرضه شد رنگ مشکی و آبی داشت و نام آن Batman بود. در سال 2014، رنگ قرمز مورد نظر ساخته شد و این ساعت‌ساز زه دو رنگ قرمز آبی پپسی را به بازار عرضه نمود. قیمت این ساعت 40.00 دلار بود که برای طرفداران رولکس اسپرت فلزی بسیار بالا بود. در سال 2018، بنا به درخواست مشتریان، رولکس دوباره مدل پپسی را در ساعت‌های فلزی به بازار عرضه کرد.

شکل 1- ساعت بتمن و پپسی در یک قاب

ساعت فلزی GMT-Master II با قیمت 9.250 دلار در بازار موجود است. سازنده‌های دیگری با قیمت کمتر نیز ساعت‌هایی با دو منطقه زمانی ارائه می‌دهند، اما با توجه به اینکه قیمت ساعت رولکس بعد از استفاده و گذشت زمان کم نمی‌شود، کمتر سازنده‌ای تاب رقابت با رولکس را دارد.

در سال 2018 این ساعت با تعداد محدود عرضه شد و خیلی سریع تمامی آن‌ها به فروش رفتند.

در زیر به برخی از ویژگی‌های این ساعت نگاهی سریع می‌اندزیم:

تولیدکننده: رولکس

عملکرد: ساعت، دقیقه، ثانیه، تاریخ، منطقه دوم زمانی،

کالیبر: کالیبر اتوماتیک 3285 با قابلیت 70 ساعت ذخیره انرژی

بدنه: بدنه فولادی ضد زنگ 604L با قابلیت مقاومت در برابر آب تا عمق 100 متری

 

Rolex GMT-Master II (Pepsi)
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم