اولین ساعت مچی هوشمند بریل در جهان برای افراد نابینا

حالت مطالعه
شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۹ نویسنده | مترجم:

به دنبال ساعت مچی هستید که علاوه بر قیمت مناسب و معقول، کارایی بالایی برای عزیزان نابینا یا کم بینا داشته باشد؟

پس در این مقاله از ایران تایمر، شما را با جدید ترین ساعت مچی هوشمند با خط بریل و قابلیت هایی که تا امروز هیچ ساعت مچی مخصوص نابینایان نداشته، آشنا می کنیم.

تاکنون ساعت مچی های متنوعی برای رفع نیاز اشخاص نابینا تولید شدند اما هیچ کدام آن طور که باید، کارایی نداشته اند. از این رو شرکت های زیادی برای پاسخ به این نیاز از siri و دیگر تکنولوژی هایی که بتواند خط بریل را پشتیبانی کند استفاده کردند.

تاکنون ساعت مچی های متنوعی برای رفع نیاز اشخاص نابینا تولید شدند اما هیچ کدام آن طور که باید، کارایی نداشته اند. از این رو شرکت های زیادی برای پاسخ به این نیاز از siri و دیگر تکنولوژی هایی که بتواند خط بریل را پشتیبانی کند استفاده کردند.

نحوه استفاده از ساعت هوشمند دات:

افراد نابینا می توانند از طریق بلوتوث، ساعت را به تلفن همراه خود متصل کنند و با استفاده از نقطه های کوچکی که بر روی صفحه نمایش ساعت به وجود می آید، به کمک دو کلیدی که در کنار قاب آن قرار داده شده، پیام هایی را ارسال یا دریافت کنند.

خواندن این پیام ها، از طریق برجستگی های 4 کاراکتری خط بریل، روی صفحه نمایش صورت میگیرد و سرعت تغییر نمایش پیام روی صفحه نمایشگر ساعت، به میزان سرعت خواندن شخص قابل تنظیم است. این پیام ها می تواند از طریق سوشال ها (واتساپ، توییتر و …) باشد.

از آنجایی که قبلا تلاش شده بود تا ساعت های مخصوص نابینایان به صورت صوتی به کمکشان بیاید، در تکنولوژی ساعت هوشمند دات، قابلیت انتقال پیام ها بصورت و نوشتن پیام مورد نظر با خط بریل و انتقال آن به شخص دیگر هم فراهم شده تا حریم شخصی فرد بدون نیاز به صوت نیز محافظت شود.

همچنین بدون دیدن و تنها با لمس صفحه می توانند متوجه شوند چه شخصی با آنها تماس گرفته است. از طریق لرزش ساعت روی مچ متوجه تماس می شوند و نام شخص به صورت بریل روی صفحه نمایش ساعت نوشته می شود تا در صورت نیاز با فشردن یک دکمه تماس را رد کنند یا پاسخ دهند.

از قابلیت های دیگر ساعت مچی هوشمند دات، امکان تنظیم زنگ هشدار و تایمر است که می توان به آن اشاره کرد.

برای شارژ این ساعت هم، از تکنولوژی استفاده شده تا میزان مصرف باتری به حداقل برسد. در نتیجه با یکبار شارژ ساعت مچی 7 تا 10 روز بعد باتری آن نیاز به شارژ مجدد ندارد.

نکته کلیدی در ساعت مچی دات، قیمت مناسب با کیفیت و کارایی بالاست. هوشمند بودن این ساعت ها توانسته گزینه ایده آل برای نابینایان باشد تا بتواند آنها را با تکنولوژی روز  نیز همراه کند.

همچنین ساعت مچی هوشمند دات، موفق به کسب جایزه های بین المللی زیادی در طراحی شده است. صفحه گرد بدون عقربه، با بند نرم حصیری که روی دست جلوه زیبایی ایجاد می کند. این ساعت وزن 60 گرمی دارد که برای استفاده روزانه و مداوم هیچ سنگینی روی مچ حس نمی شود.

از آنجایی که مجموعه ایران تایمر، تخصصی ترین سایت ساعت مچی داخل ایران در 1 دهه است، با توجه به درخواست عزیزان نابینا یا کم بینا، فروش انحصاری ساعت های هوشمند دات را "با تعداد محدود" آغاز کرده است.
مشاهده محصول

 

اولین ساعت مچی هوشمند بریل در جهان برای افراد نابینا
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم