ساعت های خلبانی، غواصی و نظامی از یک برند معروف سوئیسی

حالت مطالعه
دوشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۹ نویسنده | مترجم:

نگاهی به درون مجموعه Longines Heritage

سبک‌های قدیمی همچنان پرطرفردار هستند. در این مقاله ما در مورد ریشه، الهامات و پیشنهادات متنوع مجموعه Heritage لونژین که روز به روز در حال گسترش است، نگاهی اجمالی می‌اندازیم .

تمامی سبک‌ها و علایق می‌آیند و می‌روند اما تمایل به سبک نوستالژی بیش از قبل قدرت گرفته و تمایل بیشتری به ماندن دارد. بازآفرینی مربوط به ساعتهای قدیمی اوایل تا اواسط قرن بیستم نزدیک به یک دهه است که گسترش یافته است. در این یک دهه، تقریباً تمامی برندها به گذشتهشان نگاه میکنند تا ساعت‌هایی را که می‌توانند مورد پسند مخاطبین امروزشان باشد، بازآفرینی کنند. با این حال یک برند است که بیشتر از دیگران این گزینه را به مخاطبینش ارائه میدهد. این برند، نامی نیست جز لونژین (Longines). در زیر به برخی از مدل‌های ساعت این برند نگاهی اجمالی می‌اندازیم:

ساعت‌های خلبانی:

وقتی که ساعت مچی Lindbergh Hour Angle اصالت خود را به عنوان یک ساعت خلبانی قدیمی با ظاهری مدرن معرفی کرد، لونژین شروع به کشف دیگر ساعت‌های سنتی خود کرد که برای خلبان‌ها طراحی شده بود. بسیاری از این ساعتها در جنگ‌های جهانی اول و دوم برای استفاده نظامی در نظر گرفته شده بودند.

برای مثال ساعت Type A-7 در دهه 1930 برای خلبانان ارتش آمریکا طراحی شده بود. این ساعت دارای استانداردهای سختی برای دقت، کیفیت و خوانایی بالا بودند.

ساعت Avigation Type A-7 نیز مدل مدرن این ساعت بود که در سال 2012 به بازار عرضه شد (نام avigation از ادغام aviation و navigation می‌آید). در مدل سال 2012 همچنان روی صفحه زاویه 40 درجه‌ای را مشاهده می‌کنیم. این زاویه برای بهتر خواندن ساعت به کار می‎رود.

مدل Avigation BigEye نیز در سال 2017 به بازار عرضه شد. این ساعت از روی مدلی در دهه 1930 ساخته شده است. این مدل ساعت دارای اعداد با فونت Arabic بزرگ هستند و همچنین یک شمارنده دوازده ساعته در کنار ساعت 6، یک شمارنده 30 دقیقه در کنار ساعت سه و یک شمارنده ثانیه در کنار ساعت 9 قرار دارد. 

 

ساعت‌های غواصی:

بعد از موفقیت در ساعت‌های خلبانی، لونژین نگاهش را به مجموعه سنتی ساعت‌های غواصی جلب کرد. در این مجموعه نیز کمبودی از ساعت‌های سنتی مشاهده نمی‌شد. ساعتی که در سال 1960 به بازار عرضه شده بود در سال 2007 نیز به بازار عرضه شد. بدنه این ساعت دارای قطر 42 میلیمتری است. کالیبر این ساعت نیز قابلیت ذخیره انرژی به مدت 38 ساعت را دارد.

یکی دیگر از ساعت‌های دهه 1960 (سال 1967) نیز در سال 2015 دوباره ساخته و به بازار عرضه شد.

در سال 2018، نیز از ساعتی در سال 1958 الهام گرفته شد. ساعت معرفی شده دارای بدنه استیل ضد زنگ و قطر 42 میلیمتر است.

 

ساعت‌های نظامی:

لونژین بعد از پوشش دریا و آب توجهش را به زمین جلب کرد. این برند، در سال 2013، یک مدل سال 1938 را دوباره‌سازی کرد. یک مدل دیگر نیز در سال 2016 که بازسازی مدل سال 1918 بود، به بازار عرضه شد.

البته مدل‌های دیگر زیادی از دهه‌های مختلف توسط لونژین دوباره به بازار عرضه شدند که به علت تعداد بالا در این مقاله نامی از آن‌ها آورده نشده است.

 

ساعت های خلبانی، غواصی و نظامی از یک برند معروف سوئیسی
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم