ساعت مچی اسپرت با طراحی متفاوت از Ulysse Nardin

حالت مطالعه
شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ نویسنده | مترجم:

اولیسه ناردین (Ulysse Nardin) اولین ساعت مچی اتوماتیک از Freak را در سال 2018 معرفی کرد. سیستم کوکی انقلابی آن فقط یکی از ویژگیهای Freak Vision بود. در این مقاله به بررسی ساعت مچی Ulysse Nardin Freak Vision می‌پردازیم.

در نگاه اول، از منظر افرادی که با این برند آشنا نیستند، این برند به نظر یک برند تازه‌کار است، ولی در واقعیت این طور نیست. تم‌های سنتی زیادی در این ساعت‌سازی وجود دارد و این برند از قرن نوزدهم به عنوان یک سازنده کرونومترهای دریایی مهم در جهان شناخته میشود. از سوی دیگر، نوآوریهای فنی بسیار مدرن با طراحی‌های کاملاً غیر متعارف این برند همراه شده است. نمونه این مورد را در  ساعت های مدل‌ Freak مشاهده می‏کنید.
اولین نمونه‌ای که شبیه به یک صاعقه در سال 2001 بود، اما با نگاهی دقیق‌تر به نظر میرسند که سنت و نوآوری مکمل یکدیگر هستند. در این مقاله فرصتی دست داده تا ساعت Freak Vision را به دست کرده و بررسی کوتاهی در مورد آن انجام دهیم.

چه از منظر فنی و چه از منظر زیبایی، Freak Vision را می‏توان تکامل نهایی Freak اصلی و ساعت‌های دنباله‌رو آن (مثل Freak Lab و ساعت مفهومی InnoVision2) تصور کرد.

عرض قاب این ساعت برابر با 45 میلیمتر میباشد و قطر این ساعت مچی اسپرت  از مدل‌های پیشین باریک‌تر است. زه این ساعت نیز از جنس تیتانیوم و یک خط با جنس لاستیک آبی است. همانند مدل‌هایش پیشین از چرخاندن زه برای تنظیم زمان استفاده می‌شود.

در این ساعت مچی مردانه  هیچ عقربه‌ای وجود ندارد و فقط یک موتور باگت شکل است که حول محور خود می‌چرخد. یک دیسک چرخان برای نشان دادن ساعت استفاده می‏شود. همانطور که در بالاتر اشاره شده، در این ساعت برای تنظیم ساعت از چرخاننده زه استفاده میشود و هیچ تاجی (دسته کوک) در کنار ساعت وجود ندارد. 

موتور استفاده شده در این ساعت UN-250 نام دارد که قابلیت ذخیره انرژی به مدت 50 ساعت را دارد.

در زیر مشخصات فنی این ساعت مچی اسپرت را در یک نما مشاهده می‌نمایید:

تولیدکننده: Ulysse Nardin

شماره مرجع: 2505-250

موتور: کالیبر Caliber UN-250 که اتوماتیک بوده و قابلیت ذخیره انرژی به مدت 50 ساعت را دارد

جنس قاب: بدنه ساعت پلایتینی است و زه آن از جنس تیتانیوم

جنس بند: چرم طبیعی

قیمت: 95.000 دلار

 

ساعت مچی اسپرت با طراحی متفاوت از Ulysse Nardin
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم