ساعت مچی برای افتخار از بهترین غواص

حالت مطالعه
شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۹ نویسنده | مترجم:
ساعت نسخه محدود Oris Carl Brashear Cal. 401 Limited Edition میزبان دومین کالیبر ساخته شده در خود شرکت است

در 19 ژانویه سال 2021، (روزی که Carl Brashear به 90 سالگی پا گذاشت)، اریس سومین ساعتی که با همکاری مؤسسه Carl Brasher ساخته شده بود را معرفی نمود. این ساعت مچی با کالیبر 401 ساخته شده در خود شرکت با قابلیت ذخیره 5 روز انرژی مجهز شده است.

نام ساعت مچی مردانه Carl Brashear Cal. 401 Limited Edition از خود Carl Brashear گرفته شده است. وقتی که شاهد تمرین غواصی در سواحل فلوریدا بود، متوجه شد که دوست دارد یک غواص نیروی دریایی شود. او در آموزش غواصی نیروی دریایی آمریکا شرکت کرد و از مدرسه فارغ‌التحصیل شد و تبدیل به اولین غواص آفریقایی آمریکایی نیروی دریایی آمریکا شد. او در حادثهای پای خود را از زانو به پایین از دست داد و نیروی دریایی به فکر بازنشستگی او افتاد. اما او به طور مخفیانه دوباره به غواصی برگشت و در دنیا بسیار معروف شد و نامی برای خود به دست آورد. در سال 2000 نیز او موضوع یکی از فیلمهای هالیوودی بود.

حال به بررسی ساعت  Oris می‌پردازیم. ساعت مچی غواصی با بدنه برنزی به قطر 40 میلیمتر به بازار عرضه میشود. موادی که از سال 1916 تا 1984 در نیروی دریایی آمریکا استفاده می‌شود و داستان هود را نیز با خود به همراه دارد.

پشت بدنه ساعت از جنس استیل ضد زنگ است. داخل ساعت نیز از کالیبر اتوماتیک Oris Calibre 401 استفاده شده است. این کالیبر بر اساس کالیبر 400 ساخته شده است. کالیبر 400 نیز سال پیش به بازار عرضه شده بود. صفحه این ساعت به رنگ آبی میباشد. این رنگ از سنت نیروی دریایی الهام گرفته شده است. زه این ساعت یک زه تک جهته است. بند ساعت نیز یک بند نایلونی پارچه‌ای پلاستیک میباشد. 

تعداد ساعت مذکور برابر با 2.000 عدد بود و قیمت آن در خرده‌فروشیها برابر با 4.200 دلار میباشد.

 

ساعت مچی برای افتخار از بهترین غواص
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم