5ساعت مچی جدید با طراحی عجیب و غریب

حالت مطالعه
شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ نویسنده | مترجم:

ساعت‌های غیر عادی:

هر چقدر که یک ساعت مچی در طراحی منحصر به فرد باشد یا عملکرد پیچیده ای داشته باشد، اکثر قریب به اتفاق آن‌ها در مورد اصول نمایش ساعت و دقیقه دارای سبک آشنای آنالوگ دو عقربه‌ای هستند. در این مقاله 5 ساعت مچی جدید را که کمی متفاوت هستند مورد بررسی قرار می‌دهیم.

MB&F HM3 FROGX

مکس باسر و دوستان (Max Busser and Friends) مدت‌ها است که در ماشین‌های ترسناکشان از طراحیهای جسورانه و خارج از عرف استفاده می‌کنند. یکی از این موارد ساعتمچی خاطره‌انگیز HM3 Frog است که در سال 2010 معرفی شد. نسخه یادبود آن که ده سال بعد و در سال گذشته معرفی و به بازار عرضه شد دارای دو چشم کروی است که برای نمایش ساعت و دقیقه از آن استفاده می‌شود. بدنه قورباغه‌ای شکل این ساعت دارای ابعاد 48.3 میلیمتر در 52.7میلیمتر است و تا عمق 30 متری (3 اتمسفر فشار هوا زیر آب) ضد آب می‏باشد. ساعت FrogX در سه نسخه تولید محدود ده عددی به بازار عرضه شده است. قیمت این ساعت برابر با 152.000 دلار است.

“URWERK UR100-V “T-REX”

Urwerk در حال استفاده از ماهواره برای نمایش ساعت به صورت سه بعدی است. این برند از فناوری پیشرفته‌ای در ساعت UR100-V :T-Rex” استفاده کرده است. بدنه این ساعت مچی مردانه از جنس برنز بوده و ابعاد آن برابر با 41 میلیمتر در 49.7 میلیمتر است. در درون این ساعت از کالیبر  UR 12.02اتوماتیک  استفاده شده است. قیمت این ساعت برابر با 57.000 دلار است.

LUDOVIC BALLOUARD UPSIDE DOWN

ساعت مچی LUDOVIC BALLOUARD UPSIDE DOWN در سال 2015 به بازار معرفی شد. طراحی ساعت نیز دقیقاً نشانی از نام ساعت است. اعداد با فونت Arabic در روی صفحه نشان داده شده است. هر عدد نشان داده شده دارای یک دیسک با یک نقطه در آن است. عدد نمایشگر ساعت به درستی به سمت درست قرار گرفته و دیگر ساعتها به میزان 18 درجه قرار گرفته‌اند. بدنه این ساعتمچی مردانه برابر با 41 میلیمتر بوده و قیمت ساعت برابر با 75.000 دلار است.

KONSTANTIN CHAYKIN JOKER

کنستانتین چایکین به علت ابتکارات خلاقانه خود معروف شده است. یکی از این ابتکارات ساعت جوکر (Joker) است که در سال 2017 به بازار عرضه شد. صفحه ساعت تصویر ساه‌ای از یک دلقک است. از این صورت به طرز هوشمندانه‌ای برای نمایش ساعت و دقیقه استفاده شده که از طریق دو کره چشم کمک گرفته اند. از لبخند ساعت نیز برای نمایش حالت ماه نشان استفاده شده است. بدنه این ساعت 42 میلیمتر بوده و در درون ساعت مچی از کالیبر اتوماتیک Chaykin’s K07-0 استفاده می‌شود. قیمت این ساعت برابر با 7.500 فرانک سوئیی است.

Vault V1

ساعت‌های ساخته شده توسط برند های استارت‌آپ سوئیسی از سیستم خاصی بهره می‌برند که اجازه چرخش 360 درجه را به کالیبر در هر دو جهت میدهد. یکی از این ساعت‌ها ساعت 39 میلیمتر V1 در بدنه فلزی و تیتانیومی و یا  V1+ با بدنه رز گلد می‌باشد. کالیبر استفاده شده در این ساعت قابلیت ذخیره انرژی به مدت 50 ساعت را داشته و قیمت آن برابر با 42.000 دلار است. برای نمایش دقیقه از روش مرسوم استفاده میشود ولی برای نمایش ساعت روش دیگری وجود دارد. شماره هر ساعت روشن شده و بقیه شماره‌ها به صورت مات قرار دارند.

 

5ساعت مچی جدید با طراحی عجیب و غریب
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم