ساعت مچی غواصی که از گذشته خود الهام گرفت

حالت مطالعه
چهارشنبه ۲ تير ۱۴۰۰ نویسنده | مترجم:

تودور، ساعت‌های غواصی سری محبوب Black Bay Fifty-Eight را گسترش داده است. آخرین نسخه این ساعت مچی غواصی، مدل آبی رنگ با بدنه به اندازه 39 میلیمتر است. این ساعت قبلاً، جایزه Challenge را در آخرین Grand Prix d’Horlogerie de Genève برنده شده است.

الهام از ساعت مچی غواصی قدیمی برای یک تولید جدید:

برند تودور در سال‌های اخیر معروف شده و طرفدارانش روز به روز در حال زیاد شدن هستند. برند دوم رولکس برای سال‌ها راکد بود ولی از سال 2009، تودور دوباره رشدش را سرعت بخشید. در مدل‌های یکپارچه (retro) جدید این برند، تأکید بر تاریخچه برند قابل مشاهده است. ساعت Heritage Black Bay که از ساعت‎های غواصی اولیه این شرکت الهام گرفته است که در سال 2012 به بازار عرضه شد. ساعت کوچکتر Black Bay Fifty-Eight نیز در سال 2018 به بازار عرضه شد که دنباله همان ساعت بود. نسخه آبی این ساعت مچی که در این مقاله به آن اشاره شده است نیز در سال 2020 به بازار عرضه شده است.

نام Fifty-Eight به سال 1958 اشاره دارد. سالی که تودور در آن اولین ساعت غواصی اش را معرفی نمود. ساعت جدید مورد اشاره در این مقاله دارای عرض قاب با قطر 39 میلیمتر است. ظاهر این ساعت مچی غواصی کمی سنتی و قدیمی می‏باشد. وجود علامت مثلث شکل درخشان باعث می‌شود که این ساعت در تاریکی و در آب کدر نیز خوانا باشد. به علاوه بدنه ساعت نیز تا عمق 200 متری ضد آب است و بند آن پارچه‌ای ضد آب است.

بند آبی و فابریک ساعت بسیار سبک و با دوام است و یک نوار طوسی رنگ در وسطش دارد. درون ساعت نیز از کالیبر Caliber MT5402 استفاده شده است. میزان انحراف زمان این ساعت نیز برابر با 3/1- ثانیه در روز است. این کالیبر قابلیت ذخیره انرژی به میزان 70 ساعت را دارد. علاوه بر بند فابریکی، می‌توان از بند soft touch یا بند استیل استفاده کرد.

مشخصات فنی ساعت:

تولیدکننده: تودور

شماره مرجع: M79030B-0003

کالیبر: کالیبر MT5402. این کالیبر اتوماتیک بوده و قابلیت ذخیره انرژی به میزان 70 ساعت را دارد.

بدنه: استیل ضد زنگ با قابلیت مقاومت تا عمق 200 متری آب

بند ساعت: پارچه‌ای

ابعاد: قطر = 39 میلیمتر، ارتفاع = 12 میلیمتر، وزن = 77 گرم

متغیرها: بند soft touch با قیمت 3.375 دلار و بند فلزی با قیمت 3.700 دلار

قیمت: 3.375 دلار 

ساعت مچی غواصی که از گذشته خود الهام گرفت
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم