90 سال نوآوری با ساعت مچی دو طرفه Jaeger-LeCoultre

حالت مطالعه
شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰ نویسنده | مترجم:

برند Jaeger-LeCoultre ساعت مچی Reverso خود را در سال 1931 معرفی نمود. این مدل یک ساعت دو صفحه‌ای است. در طول نمایشگاه واچز اند واندرز در جنوا و شانگهای، ساعت‌ساز سوئیسی تعدادی ساعت مخصوص را معرفی نمود. شاید ویژه‌ترین و با ارزش‌ترین ساعتی که در این نمایشگاه معرفی کرد ساعت مچی Reverso Tribute Nonantième باشد. 

چه باور کنید چه نه، بیش از 60 سال طول کشید تا برند Jaeger-LeCoultre ساعت‌های جدیدتر مدل Reverso را معرفی کند. این ساعت مچی سوئیسی در سال 1991 معرفی شد و نام آن Reverso Soixantième بود.

این ساعت به مناسبت 60 امین سالگرد این مدل تولید شده بود و دارای نمایشگر تاریخ و میزان انرژی ذخیره شده بود. در ادامه ساعت‌های Reverso Tourbillon (در سال 1993)، یک تکرارکننده دقیقه (در سال 1994)، یک ساعت تقویم دائمی (در سال 2000) و ساعت Reverso Septantième (در سال 2001 و به مناسبت هفتادمین سالگرد و با قابلیت 8 روز ذخیره انرژی) به بازار معرفی شد. در حال حاضر، مجموعه Reverso دارای تعداد زیادی ساعت است، اما تا به حال، هرگز میزبان ساعت مچی دیجیتالی نیمه پرشی نبوده است تا اینکه نسخه Nonantiéme این قابلیت را به ساعت‌های مستطیلی و دو صفحه‌ای Reverso آورد. در ساعت مچی جدید از ویژگی‌هایی نظیر نمایشگر روز و شب، تاریخ بزرگ و فاز ماه استفاده شده است.

مشخصات فنی ساعت:

بدنه این ساعت از جنس طلای رزگلد می‏باشد و ابعاد آن برابر با 49.4 میلیمتر در 29.99 میلیمتر است. ضخامت این ساعت نیز برابر با 11.72 میلیمتر است. همانند ساعت Reverso Tribute، در تولید این ساعت مچی از طراحی با منشا دوران Art Deco استفاده شده است. صفحه ساعت به رنگ نقره‎ای بوده و یک مسیر دقیقه شمار مستطیلی شکل دارد. برای نمایش تاریخ نیز از یک نمایشگر دو صفحه‌ای در ساعت 12 استفاده می‎شود. یک صفحه نمایشگر فاز ماه نیز به همراه یک ثانیه‌شمار کوچک در بالای ساعت 6 گذاشته شده است.

در طرف پشت ساعت نیز یک چیدمان بسیار غیر متعارف دیده می‎شود که از ساعت‎های دیجیتالی اولیه توسعه یافته توسط Jaeger-LeCoultre در دهه 1930 الهام گرفته است. دو دایره در مرکز ساعت به چشم می‏خورد. در دایره بالایی از اعداد دیجیتالی برای نمایش ساعت و برای نمایش دقیقه نیز از صفحه پایینی استفاده می‌شود. 

Jaeger-leCoultre برای این ساعت یک کالیبر کاملاً جدید توسعه داده است. این کالیبر Caliber 826 نام داشته، شامل 230 قطعه بوده و قابلیت ذخیره انرژی به مدت 42 ساعت را دارد. تعداد این ساعت محدود به 190 عدد می‌باشد. بند ساعت از جنس چرم تمساح و به رنگ مشکی بوده و قیمت ساعت نیز برابر با 41.600 دلار است.

 

90 سال نوآوری با ساعت مچی دو طرفه Jaeger-LeCoultre
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم