ساعت مچی که مامور شاتل فضایی است

حالت مطالعه
چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۴۰۰ نویسنده | مترجم:

شرکت مستقر در کالیفرنیای Collective Horology، شاید به سختی می‌توانست روز بهتری را برای معرفی ساعت مچی سفارشی خود پیدا کند. ساعتی که با همکاری ساعت ساز مستقل نمادین (Urwerk و موزه فضا، هوا و دریایی Intrepid)  ساخته شده است. با پرتاب موفقیت‌آمیز Blue Origin (موشکی که توسط بنیانگذار آمازون (جف بزوس) ساخته شده بود)، بهترین راه برای معرفی Urwerk UR-100 V P.02 فراهم شد.

ساعتی که صفحه غیر متعارف آن برای ردیابی سکانس پرتاب و فرود های مرسوم شاتل فضای طراحی شده است.

نحوه کارکرد ساعت مچی فضایی Urwerk:

این ساعت مچی با ادای احترام به تجربه پرواز با شاتل فضایی بر اساس مدل موجود Urwerk با نام UR-100V طراحی شده. فاصله دورانی و مداری زمین را در یک مقیاس 20 دقیقه‌ای در دیافراگم‌هایی در سمت چپ و راست بالا دنبال می‌کند.

در ساعت مچی جدید، ساعت بر روی یک ماهواره مدارگرد نمایش داده شده و دقیقه شمار توسط یک نشانگر قرمز رنگ در مقیاس 60 دقیقه‏ ای طراحی شده. بخش چپ ساعت دارای سه بخش رنگی متفاوت است. سبز برای آخرین بررسی قبل از پرتاب، آبی برای احتراق بوسترها و قرمز برای رسیدن به ارتفاع مداری. در سمت راست ساعت نیز مقیاس دیافراگم فرود قرار دارد که شامل 4 بخش رنگی است. مشکی برای شمارش معکوس 60 دقیقه‌ای فرود، قرمز برای ورود دوباره به اتمسفر بالایی، آبی برای فرود نهایی تحت کنترل فرمانده شاتل و سبز برای رسیدن به باند.

بدنه ساعت UR-100V P.02 از جنس تیتانیوم و استیل ضد زنگ می‌باشد که دارای پرداخت خاکستری رنگ است. عرض قاب ساعت برابر با 41 در 49.7 میلیمتر و ارتفاع آن برابر با 14 میلیمتر می باشد.

مشخصات فنی و راهنمای ساعت:

این ساعت اسپرت دارای یک دفترچه راهنمای سفارشی است که عملیات پرتاب و فرود را با جزئیات شرح می‌دهد. این دفترچه باعث می‌شود که صاحبان ساعت از نحوه کار یک فضانورد اطلاعات زیادی کسب کنند. تعداد این ساعت بسیار محدود بوده و به 20 عدد می‌رسد. قیمت آن نیز برابر با 500,62 دلار است که 50000 دلار از کل فروش آن به موزه Interpid اهدا می‌شود.

 

ساعت مچی که مامور شاتل فضایی است
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم