اندازه گیری زیورآلات

اندازه گیری زیورآلات

زمان خرید یک اکسسوری زیور حتما به این سوال بر میخورید که آیا این مدل مناسب من است؟ از سایز انگشتری که انتخاب کردم چطور مطمئن شوم و اصلا سایز انگشترم را میدانم؟
یا حتی ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که گردنبند مورد پسندتان روی گردن شما چه شکلی پیدا می کند؟ در اینجا سعی کردیم شما را راهنمایی کنیم تا با خیالی آسوده انتخاب خود را نهایی کنید.

نحوه اندازی گیری سایز مناسب انگشتر

1- بهترین روش خانگی برای این کار استفاده از یک حلقه یا انگشتری است که قبلا آن را تهیه کردید و کاملا برای شما اندازه است.
ابتدا توجه کنید حلقه ای که انتخاب کردید حتما گرد باشد و از شکل اولیه خود خارج نشده باشد، سپس آن را روی خط کشی بگذارید و از قسمت میلیمتر آن، قطر انگشتر را بدست بیاورید.


2- استفاده از کاغذ یا متر برای اندازه گیری دور انگشت راهی است آسان اما کمی با خطا!
میتوانید یک کاغذ برش داده شده ( یا نخ) را بردارید و دور انگشت مورد نظرتان سفت بپیچید و قسمت یکی شدن کاغذ روی هم را علامت بزنید. سپس اندازه به دست آمده را روی خط کش به میلیمتر پیدا کنید. یا اینکه با یک متر همین کار را بدون نیاز به خط کش انجام دهید فقط حتما توجه کنید سایزی که روی متر باید بدست بیاورید به میلیمتر باشد.این سایز دور انگشت شماست.

چون درصد احتمال خطا در این روش زیاد است، پیشنهاد می کنیم چند بار اندازه گیری را انجام دهید و بین اعداد به دست آمده در هر اندازه گیری، آن عددی که بیشتر تکرار شده را به عنوان قطر واقعی انگشت انتخاب کنید.


3- روش دیگری هم که میتوانید از آن کمک بگیرید ابزار های مخصوص این نوع اندازی گیری است.
جواهرسازها برای تعیین اندازه انگشتر از مجموعه ای از حلقه‌های معیار و سایر ابزارهای تخصصی استفاده می کنن که با مراجعه به آنها میتوانید از سایز انگشتر خود مطلع شوید که البته این دقیق ترین روش است.

 

"چند نکته"

  • بهتر است بعد از ظهر را برای اندازه گیری انتخاب کنید تا سایز دقیق را بدست بیاورید.
  • سعی کنید چند بار اندازه گیری را امتحان کنید و اگر بین 2 سایز بدست آمده شک دارید سایز بزرگتر را انتخاب کنید.
  • دقت کنید سایز کدام انگشت و کدام دست را دارید اندازه گیری می کنید چرا که اندازه انگشت های هر دست با هم متفاوت اند.
  • و در آخر اگر انگشتر انتخابی شما قطر ضخیم دارد بهتر است سایز بزرگتر از اندازه واقعی انگشتتان را انتخاب کنید.

     - توجه داشته باشید اندازه گیری را در زمانی که دست هایتان سرد است انجام ندهید چراکه سایز انگشتر کوچک تر از سایز واقعی میشود.همچنین بعد از حمام، ورزش یا خواب اقدام به اندازه گیری نکنید.

 

نحوه اندازه گیری طول گردنبند

برای اندازه گیری گردنبند باید به طول آن توجه کنید. اما این را هم در نظر بگیرید، گردنبند ها با توجه به طراحی و تفاوت در ضخامت زنجیر، شکلی متفاوت روی گردن میگیرند. یک راه مناسب برای اندازه گیری دقیق، استفاده از گردنبندی است که قبلا آن را خریدید و از سایزش راضی هستید، یا اینکه توسط یکی از گردنبند هایی که دارید، طول گردنبند جدید و مورد نظرتان را روی گردن تست کنید. اما دقت فرمایید در این صورت باید گردنبندی را برای تست انتخاب کنید که قطر مشابه به مدل انتخابیتان داشته باشد تا اندازه گیری دقیق تری را انجام دهید.

اما اگر گردنبندی با مشخصات مشابه به مدل انتخابی نداشتید، میتوانید از ربان، نخ یا بندی با همان ضخامت که در مشخصات گردنبند مورد نظرتان می بینید این تست را انجام دهید. پس در نظر بگیرید، ابتدا باید یک گردنبند یا بندی تهیه کنید که ضخامت آن مشابه به مدل مورد نظرتان باشد، سپس با توجه به طول گردنبندی که می خواهید خرید کنید روی گردنتان آن را تنظیم کنید، بعد از تنظیم نشانه گذاری کنید و با استفاده از یک خط کش طول زنجیر موردنظر را بدست بیاورید.

توجه کنید این سایز فقط مربوط به زنجیر است، پس اگر محصولی که انتخاب کردید دارای پلاک می باشد آن را جدا از زنجیر باید محاسبه کنید.
همانطور که پیداست طول گردنبند های زنانه و مردانه متفاوت هستند. در عکس های زیر سایز های استاندارد در طول زنجیر ها را مشاهده می کنید که می توانند در این اندازه گیری به شما کمک کنند و حدودی متوجه می شوید گردنبندی که انتخاب کردید، با توجه به طول زنجیر روی گردن شما چه شکلی پیدا می کند.

 

نحوه اندازه گیری دستبند

در اندازه گیری دستبند ها نیز طول محصول مهم است، اما باید در نظر بگیرید این اندازه گیری در دستبند های زنجیری و النگویی متفاوت اند:

تقریبا اندازه گیری دستبند ها مانند ساعت مچی می باشد که قبلا آن را توضیح دادیم. برای این کار، کافیست از یک متر برای اندازه گیری دقیق دور استخوان مچ استفاده کنید و با دانستن سایز مچ خودتان، طول دستبند را بدست میاورید. اگر دسترسی به متر نداشتید، این کار را با استفاده از یک روبان یا نخ ( که ضخامت کمی دارند) انجام دهید، و محل اتصال 2 سر روبان یا نخ را نشانه گذاری کنید و با قرار دادن آن روی خط کش به سایز مورد نظر دست پیدا کنید. اما اگر دستبندی که انتخاب کردید ضخیم است، پیشنهاد می کنیم از یک بندی با ضخامت مشابه به آن محصول کمک بگیرید، و طبق روشی که گفتیم سایز دور مچ را بدست بیاورید.

پس توجه داشته باشید، در اندازه گیری دستبند ها نیز باید به ضخامت زنجیر و طراحی آن دقت کرد. همچنین با توجه به تفاوت سلیقه هایی که وجود دارد، ممکن است بخواهید دستبند کمی آزاد تر دور مچ قرار بگیرد، پس هنگام اندازه گیری دور مچ می توانید میزان آزاد بودن آن را نیز محاسبه کنید.

در خصوص دستبند های النگویی پیشنهاد می کنیم، ابتدا دست خود را نیمه مشت کنید و سایز وسط دست که قطر بیشتری دارد را دارد با متر یا نخ بدست بیاورید. دستبند های النگویی به علت شکلی که دارند و قابل باز و بسته شدن نیستند، باید سایز وسط دستتان را همانطور که در تصویر پیداست، پیدا کنید. می توانید به کمک یه روبان یا بند و اندازه گیری مطابق با سایز دستبند النگویی آن را روی دستتان تست کنید، تا حدودا متوجه سایز آن دستبند روی مچ خود شوید.

این را هم در نظر بگیرید که خرید دستبند هایی که امکان تغییر سایز دارند، کار را برای شما آسان می کنند، پس هنگام خرید از ما بپرسید که محصول انتخابیتان قابلیت تغییر سایز را دارد یا خیر؟

بعد از بدست آوردن سایز زیور مورد نظرتان، در هنگام ثبت سفارش محصول دلخواه می توانید سایز به دست آمده را در قسمت توضیحات فاکتور قید کنید یا با مشاوران ما درمیان بگذارید.

 

آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم