از 0 تا 100 تاریخچه ساعت اورینت و پیشرفت‌هایش

حالت مطالعه
چهارشنبه ۲۸ دی ۱۴۰۱ نویسنده | مترجم:

برند اورینت از دیگر برند‌های پرچم‌دار در صنعت ساعت سازی ژاپن است. این برند نامدار، برای کسانی که به ساعت‌های با سبک کلاسیک و ماهیت اصلی ساعت با موتور مکانیکی علاقه دارند مناسب‌تر می‌باشد. اورینت در طول تاریخچه درخشانش با فراز و نشیب‌های زیادی رو به رو بوده. اما ماندگاری بر پایه اصول و حفظ خط فکری این برند، آن را به یک نام معتبر و قابل اطمینان در عرصه ساعت‌سازی تبدیل کرده.

تاریخچه برند ساعت مچی اورینت

اولین و منشاء شکل گیری کمپانی اورینت به سال 1901 بر می‌گردد. زمانی که شیگه‌رو یوشیدا یک فروشگاه عمده فروشی ساعت جیبی را در توکیو (ژاپن) باز کرد. در سال 1912 او کسب و کارش را ارتقا داد و شروع به تولید ساعت با بدنه طلا کرد. در سال 1920 ساعت رومیزی تولید می‌کرد و در واقع از سال 1934 ساخت ساعت مچی را آغاز کرد. دو سال بعد و در سال 1936 کارخانه‌ای در توکیو با نام Hino ایجاد کرد اما به علت اقتصاد ضعیف ژاپن بعد از جنگ جهانی دوم، این شرکت در سال 1949 تعطیل شد.

شروع دوباره او از سال 1950 بود. او توانست شرکتی دیگر با نام تاما کیکی تأسیس کند و اولین ساعت مچی خود را به نام شرق جدید به تولید انبوه رساند. در ادامه این موفقیت در سال 1951 نام شرکت را به اورینت استار (Orient Star) تغییر داد و همچنین اولین ساعت اورینت در آن سال تولید و روانه بازار شد. حالا که اورینت جان گرفته بود، بعد از توافق‌ نامه تجاری با چین در سال 1955، توانست که به آن سوی مرزها نیز نگاهی داشته باشد. 

ساعت اورینت یا سیکو یا سیتیزن؟

بدون شک اگر بخواهیم برندهای ژاپنی هم رده اورینت را نام ببریم، به برند ساعت سیکو و سیتیزن برخورد می‌کنیم. قبل از اینکه اورینت وارد عرصه ساعت مچیشود، سیکو و سیتیزن جایگاه ویژه‌ای داشتند. به همین خاطر اورینت مجبور بود تا وجه تمایزی را ایجاد کند که مشتریان هدفش مشخص شوند. از آنجایی که حفظ اصالت در ساعت‌های اورینت حرف اول را می‌زند، پیشرفت در تولید ساعت مکانیکی اورینت به عنوان الگو این کمپانی در نظر گرفته شد.

حتی آن زمانی که سیکو و سیتیزن سوار بر موج تولید ساعت کوارتز شدند تا از برندهای ساعت ساز سوئیسی پیشی بگیرند و رقابت کنند، اورینت اصول کاری‌اش را حفظ کرد. سعی کرد موتور‌های مکانیکی دقیق‌تر، با درصد خطای کمتر و هم قیمت با ساعت‌های کوارتز تولید کند. می‌توانیم بگوییم در این کار موفق هم بود. چرا که از آن زمان تا کنون بین برندهای ساعت ساز ژاپنی اگر بخواهیم یک ساعت با موتور مکانیکی قوی نام ببریم، اورینت اولین نامی است که به زبان میاید. به طور کلی اگر به دنبال خرید ساعت مکانیکی هستید، اورینت به عنوان یک برند قدرتمند در تولید موتورهای مکانیکی یک انتخاب قابل اعتماد می‌باشد. اورینت جزو معدود برندهایی است که تولید موتورهای مکانیکی را در خود کمپانی‌اش انجام می‌دهد. به همین خاطر خرید ساعت اورینت اورجینالیک خرید مقرون به صرفه است و می‌توانید مطمئن باشید همه قطعات آن در خود کمپانی اصلی ساخته شده.

اولین‌ها و پرچمداران در اورینت

سال 1997: تولید ساعت مکانیکی با نشانگر میزان ذخیره انرژی در موتور

سال 2000: تولید ساعت مکانیکی با نشانگر میزان ذخیره انرژی و نمایش زمان جهانی

سال 2003: دریافت جایزه طلا برای تولید بهترین ساعت مچی استاندارد اورینت به نام (Solid Silver) 

سال 2004: دریافت جایزه برای اولین موتور مکانیکی باریک در اورینت استار 

اورینت زیر مجموعه کمپانی سیکو است؟

سیکو اپسون تا سال 2001 سهامدار اصلی برند اورینت بود، اما در سال 2009 کاملا کمپانی اورینت را زیر مجموعه خود قرار داد. این در حالیست که ساعت‌های اورینت کاملا مستقل تولید می‌شوند.

از 0 تا 100 تاریخچه ساعت اورینت و پیشرفت‌هایش
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم