نسخه ی محدود کرونوگراف GPS خورشیدی سیکو استرون

حالت مطالعه
پنجشنبه ۴ دی ۱۳۹۳ نویسنده | مترجم:


هنگامی که به ساعت های کوارتزی که دقت خود را توسط یک منبع خارجی می سنجند می رسیم، شما ناخود آگاه به ساعت هایی که سیگنال هایی را از ساعت های اتمی دریافت می کنند محدود می شوید. این قضیه در سال 2012 توسط سیکو (Seiko) که ساعت های خود را به ماهواره های GPS مجهز کرد تقییر یافت. دو سال بعد، ما یک تسخه ی محدود کرونوگراف GPS خورشیدی سیکو استرون (Seiko Astron GPS Solar Chronograph) در طراحی های مردانه و زنانه داریم.


عرضه شده در بیزل ورلد 2014 (Baselworld 2014)، سیکو یک موتور جدید را برای استرون معرفی کرد. بارها ما راجع به یک موتور جدید صحبت می کنیم، ما بر روی بعد مکانیکی آن ها تمرکز می کنیم، به این دلیل که معمولا آن ها (به شکل سنتی) بیشترین توجه را به خود جلب می کنند – اما نا گفته نماند که نمی توانند پیشرفت های جالبی را عرضه کنند. استرون یک قدم بسیار متحیر کننده و بزرگ به جلو بوده است، و حالا، سیکو در حقیقت توانسته اندازه ی آن را توسط کالیبر جدید 8X82 کاهش دهد، که در کل استفاده اس آن را آسان تر می کند (به خصوص، تغییر موقعیت زمانی). کاهش اندازه بیشتر به دلیل کاهش مصرف انرژی در  موتور بوده است، که آنتن آن را نیز کوچکتر می کند.


سیکو همچنین ادعا بر آن دارد که کاهش اندازه به آن ها امکان استفاده از رنگ های بیشتری را در صفحه می دهد. در حال حاظر دو رنگ جدید از آن عرضه شده اند، و برای اولین بار آن ها یک مدل زنانه محور نیز دارند، که بدنه ی تیتانیمی 45 میلی متری را حفظ می کند، اما به جای بدنه بر روی بند است، به همراه رنگ سپید که زمینه ی آن است. و البته با وجود فقدان هر رابطه ای با نقش زنانه، آن ها همچنین 10 الماس نیز بر صفحه ی آن افزوده اند.

شاید چنین روشی برای ایجاد نسخه ی زنانه کمی تنبلی باشد، برداشتن مدل های موجود و قرار دادن رنگ سپید و تعدادی جواهرات درخشان حرکت بزرگی نباشد. البته این اولین باری نیست که این را می بینیم، و بله، امروزه خانم ها ساعت های بزرگتری را به دست می کنند – البته نه تمامی آن ها. پس، با وجود گسترش تکنیکی در عمل، کمی عجیب است که موتور کوچکتری را در ان به کار نبرده اند.


خوب، بیایید بر روی اصل موضوع باز گردیم، برای مدل مردانه، بدنه ی تیتانیمی، به همراه بند و صفحه ی آن، در پایان سیاه تمام شده است. هر دو ساعت از یک قاب سرامیک بر خوردار هستند، که برخی تاریکی هایی را بر روی آن، و همچنین طلاکاری هایی را بر روی دستبند، دکمه ها و غیره می توان دید. به طور خلاصه، با وجود اینکه این ها ساعت های ورزشی ابزار محور می باشند، یک ظاهر آراسته تری در اختیار دارند.


اگر شما به دنبال انتخاب یک کرونوگراف GPS سیکو استرون می باشید، و فکر می کنید که شاید به اندازه ی برخی ساعت های اتمی هزینه بر باشند، شاید کمی در اشتباه باشید. مدل زنانه (SSE021) در یک تولید محدود 1,000 تایی با قیمت حدود $4,100،  در حالی که مدل مردانه (SSE019) به اندازه ی 3,000 قطعه تولید خواهد شد و در قیمت حدود $3,900 موجود خواهد بود.
 

نسخه ی محدود کرونوگراف GPS خورشیدی سیکو استرون
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم