مراحل پیشرفت ساعت های جی شاک از زبانِ تولید کننده

حالت مطالعه
ﺳﻪشنبه ۶ مهر ۱۳۹۵ نویسنده | مترجم:

سابقه ی تولید ساعت های جی شاک به حدود 40 سال قبل برمی گردد؛  جی شاک ها معمولا دارای مقاومت در برابر آب تا صد متر می باشند، به همراه یک باتری با عمری حدود ده سال، اما این همه ی چیزی نیست که درباره ی آن می دانید؛


 

اولین جی شاک ها که در سال های 1980 تا 1985 تولید می شدند، در ابتدا جنس بدنه ی مرغوبی نداشتند و با افتادن بر روی زمین احتمال شکستن آن ها بسیار زیاد بود، همین امر باعثِ تولید ساعت های با کیفیت تر در سال های بعدی شد.
تولید کننده ی ساعت های جی شاک می گوید در طول این 40 سال تلاش های بسیاری در راستای ارتقاء کیفیت و ویژگی های جی شاک انجام داده است. او می گوید که روزی، در محلی از یک فضای کارگاهی حضور داشتم و به تماشای ساخت و ساز کارگران ساختمانی به فکر مشغول شدم؛ مشاهده کردم که هیچ یک از کارگران ساعت بدست ندارند و از خود سوال کردم که ساعت مچی برای استفاده در چنین محیطی باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟  شاید به علت ضربه ها و ارتعاشات زیاد نمی توانند از ساعت استفاده کنند و در نتیجه به تولید ساعت های با کیفیت تر فکر کردم تا تمام اقشار جامعه بدون هیچ محدودیتی بتوانند از ساعت ها استفاده کنند.
در سری دوم جی شاک ها، مقاومت در برابر خاک در نظر گرفته شد، تا گرد و غبار راهی برای نفوذ به محفظه ی داخلی نداشته باشد و البته بلافاصله بعد از آن، به مقاومت در برابر آب و مقاومت در محیط های خاص هم مجهز شدند.
جالب است بدانید، در سال 1985 برای تست ساعت ها  آنها را از طبقه ی سوم می انداختند تا مقاومت آن را بررسی کنند! اما در حال حاضر دستگاه های مخصوصی برای کنترل کیفیت و تست ساعتها موجود است و هم چنین تکنولوژی های جدیدی به ویژگی های ساعت اضافه شده است از جمله؛ جی پی اِس، انرژی خورشیدی، سنسور دما، سنسور ارتفاع  و ... .
 

 
DW-5000


تصویری از جدیدترین مدل مقاوم در برابر گِل از سری جی شاک!

از سال 1983 تا به حال بیش از 2000 مدل از انواع مختلف ساعت های جی شاک به بازار عرضه شده و این ساعت که مقاومت در برابر گِل در آن در نظر گرفته شده، اولین ساعت از این سری می باشد. که البته به عنوان اولین نمونه در موزه ی شرکت کاسیو نگه داری می شود و به زودی بعد از تولید انبوه، در اختیار مصرف کننده قرار خواهد گرفت.
تولید کننده ی ساعت های جی شاک می گوید؛ خیلی دور از ذهن نیست که در آینده ای نزدیک در سری های جی شاک، ساعت هوشمند داشته باشیم.


Casio G-Shock DW500

 

 

#خرید_ساعت_مچی   #ساعت_مچی_کاسیو    #ساعت_مچی_سیکو   #ساعت_مچی_رومانسون   #خرید_اقساطی_ساعت_مچی

مراحل پیشرفت ساعت های جی شاک از زبانِ تولید کننده
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم