بررسی کاسیو GWNQ1000-1A Gulfmaster

حالت مطالعه
پنجشنبه ۴ آذر ۱۳۹۵ نویسنده | مترجم:

بررسی کاسیو GWNQ1000-1A Gulfmaster

 

کاسیو G-Shock Master of Gulfmaster  سریِ جدید و منحصر به فردی است که به تازگی به بازار عرضه شده، این مدل دارای ویژگی های بسیار جالبی ست؛ به نوعی یک ساعتِ غواصیِ مجهز، که البته مهم ترین چیزی که آن را از سایر جی شاک ها متمایز می کند، ظاهر آن است.

اکثر کُلکسیونرهایی که طرفدار برندِ کاسیو هستند، در ابتدا از ساعت های نسبتاً ارزانتر با هزینه ای در حدودِ 200 دلار  استقبال می کنند، اما آن کسانی که شجاعت بیشتری دارند؛ آنهایی که واقعا قدرشناسِ ساعت های مجهزتر هستند، ساعت هایی با قیمت های 1000 دلار و یا بیشتر تهیه می کنند.

که البته ساعت های کاسیو نسبت به ساعت های سوئیسی، با ویژگی های مشابه، به مراتب مقرون به صرفه تر هستند.

کاملترین مدل های جی شاک در سری MR-G قرار دارند و درست در بالای مدل های MR-T قرار می گیرند؛ هر کدام از این مدل ها بدنه ای کاملا فلزی دارند و سری MR-G به طور معمول از جنس تیتانیوم هستند؛ شامل مدل های Frogman  و Mudmaster و Gravitymaster و Gulfmaster.

 

این ساعت با صفحه نمایشِ آنالوگ، شیشه ای از جنسِ کریستالِ یاقوت کبود دارد و در ساختِ آن از سنسور چهارم استفاده شده است. مشخصه ی ظاهریِ آن، یک عقربه ی سفید نسبتا پهن می باشد که کُنتراستِ خوبی با رنگِ پس زمینه ی خود دارد. دو نوع نور LED در صفحه نمایشِ آن به کار رفته؛ یکی برای روشن شدن شماره ها و یکی برای روشن کردن صفحه ی ساعت. استفاده از سنسورها از چند سالِ پیش آغاز شد؛ این سنسورها شامل؛ یک قطب نما، فشارسنج، ارتفاع سنج و یک دماسنج به عنوانِ سنسورِ چهارم می باشد.

مهم ترین نکته، افزودنِ یک عمق سنج به امکانات این ساعت می باشد که علتِ طراحیِ سنسور چهارم را کاملا توجیه می کند. لازم به توضیح است که تا قبل از این مدل، ساعت ها نهایتاً  از سه سنسور تشکیل می شدند.

 

 

 

به عنوان یک ساعتِ غواصی تا 200 متر در برابر آب مقاومت دارد.

بندِ این ساعت به اندازه ی کافی بلند پیش بینی شده تا این امکان را داشته باشد تا روی لباسِ غواصی بسته شود. اما اگر به بندِ بلندتری نیاز دارید باید سراغِ مدل Frogman بروید.

این ساعت می تواند تا عمق 50 متر را اندازه گیری کند و هم چنین گزارشِ 40 غواصیِ آخرِ خود را ذخیره کند؛ که شاملِ تعدادِ شیرجه، تاریخ و البته حداکثر عمق می شود.

 

 

 

علاوه بر این، ویژگی های مفیدِ دیگری نیز وجود دارد؛ فشارسنجی برای اندازه گیریِ آب و هوا، که یک زنگِ اتوماتیک برای هشدار دارد و اگر فشار محیط به سرعت در حال بالاررفتن و یا پایین آمدن باشد، به صدا در می آید.

هم چنین این مدل یک شاخصِ نمایش برای فاز ماه و یک نمودار، مربوط به جزر و مد دارد.

شما میتوانید با استفاده از این ساعت، در هر نقطه ای از کره ی زمین، مختصاتِ x,y خود را بیابید و شامل 24 منطقه  برای انتخاب زمانِ جهانی می باشد.

 

از دیگر ویژگی های آن، نمایشگر طلوع و غروب خورشید، تقویم، زنگ هشدار روزانه، تایمر، کرنومتر و ... می باشد.

 

 

این ساعت با وزنی برابرِ 152 گرم  و ضخامتِ 17 میلیمتر؛ عرضی حدود  48 میلیمتر و 57.3 میلیمتر طول دارد.

قیمت آن 850 دلار امریکا است و آماده برای استفاده در محیط های دریایی سخت!

 

#خرید_ساعت_مچی   #ساعت_مچی_کاسیو    #ساعت_مچی_سیکو   #ساعت_مچی_رومانسون   #خرید_اقساطی_ساعت_مچی

 

بررسی کاسیو GWNQ1000-1A Gulfmaster
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم