مجموعه بهترین ساعت های رازآلود (بخش اول)

حالت مطالعه
دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ نویسنده | مترجم:

زیورآلاتی که واقعاً شما را غافلگیر و متعجب می کند، یک ساعت اسرارآمیز است. این ساعت – جواهرات افسانه ای که به خاطر پوشیده شدن هوشمندانۀ عقربه هایشان با سنگ های خیره کنندۀ قیمتی، ساعت های پنهان نیز نامیده می شوند، تصورات مجموعه داران را برای بیش از یک قرن به خود جلب کرده اند.

Mysterious 1

جنیفر رامری، مدیر تحقیق در یک فروشگاه ساعت های آنتیک در برلینگتون لندن می گوید: «ساعت های رازآلود به طور شگفت آوری هم به عنوان دستبد و هم به عنوان ساعت کار می کنند. مشتریان از اینکه وارد بوتیک های لوکس بشوند و ساعت هایی شبیه ساعت دوستان خود خریداری کنند، خسته شده اند. ساعت های با کیفیت بسیار شخصی هستند و مجموعه داران از چندمنظوره بودن آنها شگفته زده شده اند». 
 

Mysterious 2

ساعت پاتک فیلیپ 1972، که توسط سوتبی به قیمت 10000 دلار فروخته شد.

نمونه هایی از دهه 1930 تا 1970 – مانند پیاژه c1970 (13500 پوند) با صفحه الماس یاقوت کبود برش داده شده روی طلای سفید واقعاً دلپسند و مطلوب هستند. رامری می گوید: «طی 10 تا 15 سال گذشته، قیمت ها به صورت تصاعدی افزایش یافته اند، مخصوصاً برای سبک های غیرمعمول و پیشتاز مانند طرح های دهه 40، طرح گره مانند (12500 پوند) در طلای درهم تنیده توسط گاچرند، طرح محبوب الیزابت تیلور». 
ریشه و اساس ساعت های پنهان مورد بحث است. یک نظریه این است که در اوایل قرن بیستم – دوران اوج مد – یک ساعت پنهان به زنان امکان می داد تا از محدودیت اجتماعی چک کردن آشکار ساعت اجتناب کنند. اما پاول دیوید مادسلی، مدیر متخصص بین المللی ساعت ها در فیلیپس، که در سال 2015 یک مدل واچرون کنستانتین طلا، یاقوت و یاقوت کبود را به قیمت 6750 پوند فروخت، کاملاً متقاعد نشده است. او می گوید: «در یک جامعۀ طبقه بالا، نگاه کردن به ساعت بی ادبی تلقی می شد، اما این موضوع تا امروز نیز ادامه دارد».
 

Mysterious 2

از سمت چپ: امگا 1944 که توسط سوملو به مبلغ 114500 پوند فروخته شد. ساعت وان کلیف و آرپلز c1950s با موتور امگا به مبلغ 12200 پوند. ساعت کارتیه c2009 78000 دلار از بلادورا. 

سارا دیویس، مدیر ارتباطات فروشگاه جواهرآلات سیگلسون، می گوید ترس از نقض آداب معاشرت به نظر عجیب می رسد. «زنان لباس رسمی می پوشیدند، به کلوب های شبانه می رفتند، و به موسیقی جاز گوش می دادند که کمی جنجالی و رسوایی آور بود». بنابراین، چنین طراحی های ساعتی که صفحه های آنها به طور فریبنده ای پنهان شده بودند کاملاً طبق مدروز بود. این شرکت در حال حاضر ساعت بوچرون پلاتین و الماس c1937 که عقربه اش روی یک کرۀ دوار ست شده است در اختیار دارد. جواهرات روی توپ و دستبند مش به همراه مکانیزم چرخشی و فنرهای نامرئی تأثیرات صنعتی آن زمان را نشان می دهند. دیویس می گوید: «ساعت های پنهان می توانند جادویی باشند، اما انواع فوق العادۀ آنها زیبایی و فناوری را با هم ادغام می کنند» . 

ساعت واچرون کنستانتین، فروخته شده توسط فیلیپس به قیمت 6750 پوند

... ادامه مطلب

 

#خرید_ساعت_مچی_زنانه   #خرید_ساعت_مچی   #ساعت_مچی_کاسیو    #ساعت_مچی_سیکو   #ساعت_مچی_رومانسون   #خرید_اقساطی_ساعت_مچی

مجموعه بهترین ساعت های رازآلود (بخش اول)
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم