اختراع ساعت مچی (بخش اول)

حالت مطالعه
دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷ نویسنده | مترجم:


بسته به نوع نسخه ای از وقایع که ممکن است به آن معتقد باشید، اختراع ساعت مچی می تواند به آبراهام لوئیس برگوت، مشهور به Breguet overcoil، در سال 1810 یا به ساعت ساز افسانه‌ای، پتک فیلیپ پنجاه سال بعد اشاره می‌شود.

 

چیزی که مسلم است این است که کنتس کسکویچ از مجارستان به عنوان اولین نفر دارای بند ساعت یا دستبند پیتاک فیلیپ در سال 1868 در قرن 19 بوده است که بعد ها به عنوان اولین ساعت مچی مطرح شده است.

از همان زمان تا قرن بعدی، این ابتکار جدید تقریبا به طور انحصاری توسط زنان پوشیده شده و برای دکوراسیون خیلی بیشتر از هر زمان دیگر استفاده می شد، خانم های اشرافی که نیاز کمتری به زمان دقیق برای هر چیزی دارند.
جایگزینی مردانه، همانطور که برای صدها سال ادامه داشت، ساعت جیبی بود. در حالی که طول عمر طولانی آن چشمگیر بود، ساعت جیبی همیشه تحت تاثیر عناصری بود. با تغییرات دما، رطوبت و گرد و غبار و با کارکرد شکننده‌ای که داشت، پوشیدن یک ساعت با خیال راحت در جیب جلیقه برای محافظت از سازوکار پیچیده آن، به همان اندازه مورد توجه بود که مد و فشن اهمیت داشت. برای مردان، مثل افراد دارای موقعیت در کسب و کار یا ارتش؛ که نیاز به دانستن زمان درست داشتند، اهمیت بسیار بیشتری نسبت به زنان داشت.

شروع موج‌های جدید

شروع پایان برای ساعت جیبی می تواند تا دوران ناپلئونی ردیابی شود. گزارش هایی وجود دارد از زمانی که رهبر فرانسوی در حال رشد ناامیدی خود در گرمای نبرد ساعت خود را باز کرد.
در حالی که این ممکن است اولین انقلاب ساعت مچی را آغاز کند، اما کمی به طول می‌انجامد تا ساعت مچی موقعیت خود را بیابد و به طور معمول، برای یک اختراع ناامید کننده است که تنها در زمان جهنمی جنگ انقلاب آن رخ دهد.

اولین نمونه از یک ساعت مچی مردانه که کار می‌کرد توسط تولید کننده سوئیسی Girard-Perregaux در سال 1880 به نیروی دریایی عرضه شد.

افسر دریایی ساعت جیبی استاندارد خود را به ساعتی متناسب روی مچ دست تغییر داده بود، ساده سازی عملیات چک کردن ساعت در حالی که به طور همزمان هر دو دست آزاد است. با استفاده از این طرح جدید به وضوح نسبت به نسخه های دیگر پیش از خود به برتری رسید، چندین ساعت ساز گیربکس Girard-Perregaux جهت تولید انبوه ساعت‌هایی که به دستبند متصل شده اند از کارخانه جدا شده به برلین رفتند.
با این حال، این هنوز بسیار شبیه تجهیضات نظامی سربازان بر روی مچ های غیر نظامی بود. به دو کمپین دیگر نیاز است تا کاربرد و اثربخشی ساعت‌های مچی خود را به درستی اثبات کنند.

ادامه دارد...

 

#خرید_ساعت_مچی_زنانه   #خرید_ساعت_مچی   #ساعت_مچی_کاسیو    #ساعت_مچی_سیکو   #ساعت_مچی_رومانسون   #خرید_اقساطی_ساعت_مچی

 

اختراع ساعت مچی (بخش اول)
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم