اختراع ساعت مچی (بخش آخر)

حالت مطالعه
چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ نویسنده | مترجم:

قسمت قبل...

جنگی برای پایان تمام جنگ ها
 این نوآوری ها در فناوری و واقعیت های وحشتناک زندگی در سنگرها بود که در نهایت اهمیت ساعت های مچی را تضمین کرد. 
 
جنگ جهانی اول، که یک جنگ مدرن تر بود، مستلزم شکل دقیق تری از زمان سنجی بود. اولین جنگ در فواصل دور و که در آن سربازان پناه گرفته در سنگرهای زیرزمینی اَشکال ارتباطی از طریق مسیر دید که در مناقشات پیشین استفاده می شود، مانند مخابره از طریق پرچم، دیگر بلااستفاده بودند. اکنون، حملات می بایست از طریق نقل و انتقالات رادیویی انجام می شد، با افسرانی که می بایست برای اطمینان از شروع همزمان حملات، ساعت های خود را با هم تنظیم می کردند. 
هرچند هنوز برخی به ساعت های جیبی وابسته بودند، به زودی روشن شد که هرج و مرج جنگ سنگرها مستلزم روش های سریع تری برای دانستن زمان است، که در عین حال هر دو دست باید در حد امکان آزاد باشد. دسترسی به کت یا تونیک، برداشتن ساعت، باز کردن آن و سپس گذاشتن آن در جای خود دیگر عملی نبود. 

چندین تولیدکنندۀ انگلیسی برای پرداختن به این موضوع شروع به تولید «ساعت های ترانزیت» نمودند. به بیان ساده، ساعت هایی که به طور محکم ساخته شده بودند و می توانستند روی مچ قرار بگیرند، شروع به جایگزینی با ساعت های جیبی افسران کردند.

از آنجایی که ساعت های جیبی هنوز ساعت های استاندارد از نظر حکومت بودند، هر افسری که می خواست از تجهیزات جدید بهره مند شود، می بایست خودش آن را خریداری می کرد که این منجر به بازار بسیار رقابتی در میان ساعت سازان شد. رقابت شدید منجر به نوآوری های زیادی در ساعت های مچی مناسب برای قهرمانان جنگی شد. جنگ جهانی اول شاهد معرفی رنگ های درخشان روی دست ها و شاخص هایی برای خواناتر ساختن زمان در تاریکی سنگرها بود. صفحه های چینی بسیاری از ساعت های جیبی با فلزات مقاوم تر جایگزین شدند و با شیشۀ نشکن پوشیده شد تا در گیر و دار جنگ محافظت بیشتری از ساعت به عمل بیاورد. 
تا پایان جنگ، ساعت مچی تغییر و تحول خود را از یک وسیلۀ زینتی زنانه به یک روش پذیرفته شده برای مردان مدرن برای دانستن زمان تکمیل کرد. 
جنگ بزرگ مفهوم مبارزۀ هوایی را مطرح کرد و اولین خلبانان جنگنده، مانند انسان های فوق العاده، تخیلات جمعی را به خود جلب کرده بودند. تصویر این جنگجویان شجاع و بی باک که در آسمان های اروپا به جنگ می رفتند، به شدت رومانتیک بود. جهان نوع جدیدی از قهرمان برای مشاهده و تقلید داشت: هوانوردان – و هوانوردان ساعت مچی می پوشیدند. 

با آغاز دهۀ تجمل گرایی و افراطی گری در قرن بیستم، ساعت جیبی بیشتر و بیشتر به یک شیء عتیقه تبدیل شد. گام های بزرگی در طراحی هواپیما و اتومبیل برداشته شد و رکوردهای جدیدی شکسته شد. ساعت مچی که هنوز به نام ساعت بندی شناخته می شد، نقاط قوت جدیدی پیدا کرد – ارتباط آن با انسان های فوق العاده در ماشین های پرنده شان و با افراد برجستۀ دیگر در این عصر ماجراجویی توسط تعدادی از ساعت سازان غنیمت شمرده شد، که اثربخش ترین آنها توسط آقای ویلسدورفف (Mr. Wilsdorf) بنیانگذار رولکس انجام گرفت.

 

#خرید_ساعت_مچی_زنانه   #خرید_ساعت_مچی   #ساعت_مچی_کاسیو    #ساعت_مچی_سیکو   #ساعت_مچی_رومانسون   #خرید_اقساطی_ساعت_مچی

 

اختراع ساعت مچی (بخش آخر)
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم