بلنک پین فیفتی فاتومز

حالت مطالعه
پنجشنبه ۴ مهر ۱۳۹۸ نویسنده | مترجم:

بلنک پین فیفتی فاتومز رزگلد با صفحۀ سرامیکی آبی رنگ

اگر ساعت بلنک پین  (Blancpain)  را در بازل ندیده اید، بیایید و آن را در نیویورک تماشا کنید. بلنک پین که امسال همانند برندهای خواهرش در گروه سوآچ، در نمایشگاه ساعت بازلورد حضور نداشت، یک بار دیگر در میان برندهایی است که در واچ تایم نیویورک در 25 و 26 شرکت خواهد کرد. در میان ساعت های مچی برجستۀ این برند برای سال 2019، که برای اولین بار به نمایش درخواهد آمد، ساعت غواصی لوکس فیفتی فاتومز در قاب جدید رزگلد است که با صفحۀ سرامیکی آبی رنگ کاملاً جدید عرضه می شود.

Blancpain Unveils Fifty Fathoms

قاب رزگلد 18 عیار این ساعت 45 میلی متر قطر دارد و جلوۀ ابریشم گونۀ صیقلی به آن داده شده است. این اولین قاب در مجموعۀ فیفتی فاتومز است که از یک فلز ارزشمند ساخته شده و  تا 300 متر زیر آب مقاومت و 4/15 میلی متر ضخامت دارد. همچنین اولین ساعت این مجموعه است که از سرامیک آبی رنگ برای صفحه استفاده کرده است. بلنک پین پیشتر نیز از سرامیک رنگی برای قاب خارجی مدل های فیفتی فاتومز استفاده کرده بود. صفحۀ سرامیکی استفاده شده در این مدل دارای یک رنگ درخشان کبالت برای مرکز صفحه و ظاهر مات تر آبی رنگ برای حلقۀ پیرامونی است. قاب خارجی تک جهتۀ غواصی دارای یک شیشۀ گنبدی شکل ضد خش از یاقوت کبود است. شاخص های ساعت و عقربه ها با سوپرلومینوا پوشیده شده اند تا خواندن ساعت در نور کم یا زیر امواج راحت باشد. یک پنجرۀ تقویم – شاخصی که برای اولین بار در سال 2007 به فیفتی فاتومز اضافه شد – در موقعیت 4:30 قرار دارد.

درون قاب، موتور 1315 اتوماتیک بلنک پین، موتوری که استحکام و عملکرد زمان سنجی بالای آن ثابت شده است، زیر صفحۀ یاقوت کبود می تپد. سه فنر اصلی آن که به صورت سری به هم وصل شده اند ذخیرۀ نیروی عظیمی را برای 120 ساعت یا پنج روز فراهم کرده و در عین حال منبع انرژی دائمی را تضمین می کنند. موتور یک فنر تعادل دارد که از سیلیکون ساخته شده است، ماده ای که مشخصات کلیدی آن – چگالی پایین که باعث سبکی آن می شود، مقاومت قوی در برابر ضربه، و نفوذناپذیری در برابر میدان های مغناطیسی – به حصول اطمینان از هندسۀ دقیق فنر کمک می کنند و بدینوسیله تقارن موتور را بهبود بخشیده و در نتیجه، دقت ساعت را افزایش می دهند. استفاده از سیلیکون ساعت سازان نبلنک پین را قادر ساخت تا از دست لایه داخلی آهن نرم که موتور فیفتی فاتومز را در برابر مغناطیسم محافظت می کرد، رها شوند، و بتوانند به موتور مدرن 1315 اجازه دهند تا هاوت هورلوگری (haute horlogerie) دقیق خود را نمایش دند. موتور 1315 همچنین دارای یک چرخ تعادل محکم با چهار پیچ مربعی شکل طلای میکرومتری برای بهبود دقت و تنظیم بهتر ساعت می باشد.

 

مدل جدید فیفتی فاتومز دارای یک بندد چرم گاوی آبی رنگ که منعکس کنندۀ رنگ های دریایی صفحۀ سرامیکی است، می باشد.

Blancpain Unveils Fifty Fathoms

 

بلنک پین فیفتی فاتومز
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم