معرفی ساعت جیرارد پرگو لوراوتو ابسولوت راک

حالت مطالعه
شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸ نویسنده | مترجم:

از پشت شیشۀ تاریک: معرفی ساعت جیرارد پرگو لوراوتو ابسولوت راک

امروز می خواهیم یک ساعت جدید معرفی کنیم: جیرارد پرگو لوراتو ابسولوت راک (Girard-Perregaux Laureato Absolute Rock). این ساعت جدید با قاب شیشه ای کربنی برای اولین بار به عنوان یک مدل مفهومی اوایل امسال در SIHH معرفی شد، و اکنون به صورت محدود در 100 قطعه تولید می شود. با معرفی این ساعت برای اولین بار، جیرارد پرگو حالت اسپرت آن را که جنس شیشۀ کربنی به ساعت می دهد را ستود. این ماده در عین حال تا 100 برابر مقاوم تر از استیل است و 8 برابر سبک تر از آن است. آن همچنین از این ماده برای تأکید بر اسپرت بودن کرونوگراف آن، در کنار بند لاستیکی کاملاً یکپارچه استفاده کرد.

قاب این مدل جدید 44 میلی متر قطر دارد و از طراحی اصلی مجموعۀ لوراتوی جیرارد پرگو، با قاب محکم و یکپارچه و دستبند و قاب خارجی هشت ظلعی روی یک قاب دایره ای دیگر، استفاده می کند. البته این مدل با قاب استتاری آبی و سیاه خود به روشنی از مدل سنتی لوراتو متمایز شده است. این طرح از طریق یک فرایند فشرده سازی که منجر به یک بافت یکنواخت و همگون بین الیاف فشردۀ کربن و الیاف آبی می شود ایجاد می گردد. وجه تمایز دیگر این مدل دکمه های کرونوگراف و محافظ تاج در سمت راست ساعت است.

صفحۀ کرونوگراف شیشۀ کربنی جدید از دو صفحۀ گود که روی هم قرار گرفته اند تشکیل شده است که به آن عمق و به رنگ سیاه مات آن اختلاف می بخشد. روی لبۀ خارجی صفحه یک حلقۀ منحنی دقیقه شمار قرار دارد، در حالی که هر شاخص ساعت فرو رفته است تا عمق صفحه را نشان دهد. یک صفحۀ کوچک ثانیه شمار در موقعیت ساعت 3، و یک شمارشگر 30 دقیقه ای و یک شمارشگر 12 ساعتی به ترتیب در موقعیت های ساعت 9 و 6 قرار دارند. یک پنجرۀ ظریف تقویم در موقعیت 4:30 قرار دارد. لوگوی مات جیرارد پرگو (GP) در بالای صفحه است. عقربه های ساعت شمار و دقیقه شمار شمشیر شکل روی صفحه زمان را نشان می دهند.

Girard-Perregaux Laureato Absolute Rock

نیروی این ساعت توسط موتور خودکار GP03300-1058 تأمین می شود که قادر است تا 46 ساعت ذخیرۀ نیرو کند و 63 قطعه جواهر دارد. موتور زیر پشت قاب محکم که با شش پیچ بسته می شود و روی آن لوگوی لوراتو ابسولوت حکاکی شده است قرار دارد.

قیمت این مدل محدود در حال حاضر 15900 فرانک سویس است (حدود 15990 دلار) و در سراسر جهان در بوتیک های جیرارد پرگو عرضه خواهد شد.

 

معرفی ساعت جیرارد پرگو لوراوتو ابسولوت راک
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم