برای غواصان حرفه ای

حالت مطالعه
جمعه ۱۴ شهریور ۱۳۹۹ نویسنده | مترجم:

ساعت مچی کرونوگراف دار از برند اوریس(Oris Aquis Chronograph)

مجموعه Oris Aquis از ساعت‌های غواصی حرفه‌ای رشد کرده و شامل نسخه‌های محدودی است که به حفاظت دریایی اختصاص داده شده است. در سال 2018، برند مستقر در Holstein یک ساعت مچی کرونوگراف را به خط خود اضافه کرد. این ساعت نظر من را به خود جلب کرد و بنابراین در این مقاله به بررسی این ساعت می‌پردازیم.

Oris Aquis Chronograph

طبق معمول از بخش بدنه شروع می‌کنیم. از منظر اندازه، این ساعت یک هیولا به حساب می‌آید. قطر این ساعت 5/45 میلیمتر است. با وجود این بزرگی قاب، به هیچ عنوان به دکمه‌های لباس گیر نمی‌کند و وزنش آزاردهنده نیست. دلیل این موضوع احتمالاً به علت بند پلاستیکی یا انحنای پشت بدنه است. وقتی که شما ساعت را به دست می‌کنید، فکر می‌کنید که این ساعت نیز جزئی از شما است. 

زه چرخان یک طرفه این ساعت برای تنظیم زمان غواصی و غیره استفاده می‌شود. بر روی این زه نشانگرهایی برای 15 دقیقه غواصی قرار داده شده است. بر روی ساعت دوازده نیز 1 مثلث به همراه نقطه‌ای با پوشش Super-LumiNova قرار داده شده است. البته من پوشش مات‌تری برای زه را ترجیح می‌دهم. 

بر روی صفحه ساعت نیز یک نقطه در ساعت 6 و 2 نقطه در ساعت 12 قرار داده شده است. سه صفحه فرعی نیز در ساعت‌های 12، 9 و 6 برای اندازه‌گیری کرنوگراف وجود دارد.

 

عقربه‌های کرونوگراف مرکزی این ساعت نیز دارای پوشش درخشانی (شب نما) هستند که امکان مشاهده آن در تاریکی را فراهم می‌کند. طراحی تاج این ساعت نیز به گونه‌ای است که مقاومت تا عمق 500 متری آب یا همان فشار 50 باری را تضمین می‌کند. 

کالیبر استفاده شده در این ساعت کالیبر Oris Caliber 774 است. این کالیبر اتوماتیک بوده و دارای 25 جواهر است. این کالیبر قابلیت ذخیره انرژی به مدت 48 ساعت را دارد.

بند ساعت نیز ظاهر اسپرتی داشته و از پلاستیک مشکی ساخته شده است. قیمت این ساعت نیز در خرده‌فروشی‌ها برابر با 3.700 دلار است.

 

برای غواصان حرفه ای
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم